Wyniki konkursu – opowiadanie o szkole

W dniach od 2 grudnia 2023 do 27 marca 2024 roku biblioteka szkolna zorganizowała konkurs „Opowiadanie o szkole”.  Udział wzięło 5 uczniów z klas I-IV I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach, dostarczając w sposób elektroniczny swoje prace.

Komisja maiła bardzo trudne zadanie. Wszystkie opowiadania zasługiwały na wyróżnienia i nagrody. Uczniowie wykazali się kreatywnością, twórczym myśleniem  i niebywałą wyobraźnią. Bardzo trudno było porównać prace i wybrać najlepszych, ponieważ każdy dotykał innego gatunku prozy, czerpał z innych światów literackich. Po burzliwych naradach postanowiło wyróżnić wszystkich uczniów, trzem z nich przyznać nagrody główne, a dwóm wyróżnienia.

Nagrody główne:
Klemens Kopera z kl. 4D  za opowiadanie pt. „Na imię mi…”
Natalia Smoleń z kl. 2F za opowiadanie pt. „Podróż w czasie”
Zuzanna Wrona kl. 3B za opowiadanie pt. „Zwykła kronika niezwykłych wydarzeń”

Wyróżnienia: Emil Świtała z kl. 3B i Igor Hodurek z kl. 3E

Wszystkich biorących udział w konkursie zapraszamy do biblioteki po odbiór nagród i serdecznie gratulujemy.

Z wszystkich prac konkursowych stworzyliśmy ebook, więc zapraszamy chętnych do lektury i poznawania światów wykreowanych przez uczniów. Kolejność zamieszczonych w nich opowiadań jest przypadkowa.