Ferie!!!

Dzień dobry. Rozpoczęliśmy ferie, wolny czas, kiedy pogoda nie dopisuje, można więc śmiało spędzić z książką i przenieść się w inny świat, czego Wam serdecznie życzę i polecam.

Przypominam również wszystkim, którzy zapomnieli, a chcieliby wypożyczyć coś interesującego lub zaległą lekturę, że biblioteka będzie otwarta w feryjne środy od 10 do 13.

Przedłużyliśmy także akcję „Podaruj bibliotece książkę…” do końca stycznia, a więc zachęcam wszystkich, którym zalegają na półkach niepotrzebne książki, gry, filmy na DVD czy audiobooki, do dania im drugiego życia. Nasz zbiór już nie długo powiększy się o wszystkie Wasze dary, których na dany moment jest dość sporo, z czego bardzo się cieszymy i serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy!

Lubimy czytać kryminały

Dzień dobry! Dziś przychodzimy do was z informacją o nowej wystawie znajdującej się w bibliotece. Tym razem za punkt przewodni wzięliśmy sobie książki o tematyce kryminalnej lub z kryminałem w tle, ich zbiór jest dość bogaty przez co nie wszystkie zostały wyróżnione. Zachęcamy do samodzielnego przeszukiwania regałów w poszukiwaniu innych znakomitych perełek.

Zapraszamy do wypożyczeń. IG

Kalendarz adwentowy zakończył odliczanie…

Dzień dobry! Z racji faktu, ze dziś ostatni dzień nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, a zarazem ostatni dzwonek na wypożyczenie książek w szkolnej bibliotece (macie czas do godziny 14) postanowiliśmy odkryć wszystkie drzwi naszego książkowego kalendarza adwentowego. Na zdjęciu ujawniamy już nawet propozycje na dwa kolejne nadchodzące dni.

Lista proponowanych książek, które miały umilić nam czekanie:

 1. Córka Czarownic – D. Terakowska
 2. Czekolada – J. Harris
 3. Stowarzyszenie umarłych poetów – N. H. Kleinbaum
 4. Cień wiatru – C. R. Zafon
 5. Sto lat samotności – G.G. Marquez
 6. Harry Potter i czara ognia – J. K. Rowling
 7. Silmarillion – J.R.R. Tolkien
 8. Dziwne losy Jane Eyre – C. Bronte
 9. Wszystko za Everest – J. Krakauen
 10. Narrentrum – A. Sapkowski
 11. Kod Leonarda Da Vinci – D. Brown
 12. Smażone zielone pomidory – F. Flagg
 13. Galop ’44 – M. Kowaleczko-Szumowska
 14. Harda – E. Cherezińska
 15. Pachnidło – P. Suskind
 16. Alchemik – P. Coelho
 17. Ptasiek – W. Wharton
 18. Bezcenny – Z. Miłoszewski
 19. Morderstwo w Orent Expressie – A. Christie
 20. Anioł do wynajęcia – M. Kordel
 21. Krzyż Pański – L. Herman
 22. Dynia i jemioła – A. Jadowska
 23. Ekspozycja – R. Mróz
 24. Opowieść Wigilijna – C. Dickens

Wszystkie te książki są w zbiorach naszej szkolnej biblioteki, część już w waszych domach inne czekają na wypożyczenia. Zapraszamy również po świętach, w godzinach dyżurów, jak i gdy wrócimy do nauki stacjonarnej.

Korzystając z okazji chcemy życzyć Wam
zdrowych, spokojnych i wesołych świąt
w rodzinnym gronie!!!
Bibliotekarki
🙂

Zimowy przyjaciel w naszej bibliotece

Dzień dobry,

Dziś naszą bibliotekę, a dokładniej czytelnie multimedialną odwiedził kolega Olaf… bardzo mu się spodobało w naszych progach i postanowił zostać na dłużej. Czeka na Was i zachęca do korzystania ze zbiorów oraz nawołuje do wypożyczeń książek na święta.

Zapraszamy w jego imieniu.

Książka tygodnia

Dzień dobry! Mamy kolejny piątek, a więc czas na polecenie wam książki tygodnia. Ostatnio układając na regalach zwracane przez was pozycje natrafiłam na cos bardzo interesującego. Książka ta ucieszy na pewno fanów fantastyka, a zwłaszcza twórczości niesamowitego Tolkiena, ale podobno może być  uznana za świetny poradnik poprawiający nastrój. Jest to napisana przez Noble Smitha „Mądrości Shire, krótki poradnik jak żyć długo i szczęśliwie”.

Zapowiedź na  okładce brzmi równie interesująco: „Mądrości Shire skupiają się także na innych ważnych dla niziołków sprawach. Przeczytacie o odwadze, życiu w zgodzie z naturą i odwiecznej walce dobra ze złem. Będziecie mieli również okazję zapoznać się z tajemniczym tematem romansów w Shire. Oddając się lekturze dojdziecie do wniosku, że hobbici to świetny wzór do naśladowania.

Podobnie jak pracowici i egalitarni mieszkańcy Shire, my także posiadamy potencjał do stworzenia dobrze prosperującej i trwałej społeczności, szczęśliwych i zdrowych rodzin oraz do omyślnego rozwijania karier, tak by nie powodować konfliktów z moralnością.

Nawet najmniejsza osoba może być równie mężna, co jeździec Rohanu.

W jakim stopniu proste przyjemności, jak prace w domowym ogródku, długie spacery lub spożywanie przepysznych posiłków z najbliższymi wpływają na poziom Twojego zadowolenia? Dlaczego we własne urodziny lepiej jest rozdawać prezenty, a nie je przyjmować? W jaki sposób możemy ponieść brzemię naszego „Pierścienia” nie poddając się jego zgubnemu wpływowi? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań odnajdziecie w Mądrościach Shire.”

Zapraszam do biblioteki po tą i inne książki. IG

Rusza akcja „Podaruj bibliotece książkę na gwiazdkę”

Jaka?

Kochani, jest sprawa 😉 W naszej szkole rusza piętnasta edycja akcji „PODARUJ SWOJEJ BIBLIOTECE KSIĄŻKĘ NA GWIAZDKĘ”. Prosimy wszystkich miłośników literatury, uczniów oraz nauczycieli, o przejrzenie swoich domowych regałów, może znajdują się tam pozycje zapomniane przez właścicieli, a które ucieszą innych czytelników.

Kiedy?

Zbiórka potrwa od 06.12.2021r. do 07.01.2022r.

Co zbieramy?

W tym roku jak zawsze ucieszymy się z książek wydanych po 2000 roku, ale również chcemy powiększyć zbiory naszej biblioteki o wartościowe filmy na DVD, audiobooki na płytach CD oraz gry planszowe.

Gdzie?

W w/w dniach w bibliotece (wypożyczalni) będzie stało specjalnie na ten cel przygotowane pudełko, do którego możecie Państwo odkładać przyniesione „prezenty” dla biblioteki.

Liczymy na Państwa przedświąteczną szczodrość, zrozumienie idei tego przedsięwzięcia.

Pozdrawiamy i serdecznie dziękujemy za wszystkie dary.

Kalendarz Adwentowy

Dzień dobry! Dziś 1 grudnia, a więc rozpoczynamy odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Starym zwyczajem i w bibliotece postanowiliśmy stworzyć kalendarz adwentowy, który nam w tym pomoże, a Was zachęci do odkrywania czegoś nowego. Nasze drzwi skrywają garść literackich inspiracji, a odkrywane co dzień książki znajdziecie oczywiście na naszych półkach.

Odliczanie do Wigilii rozpoczynamy książką Doroty Terakowskiej pt.: „Córka Czarownic”. Baśniowa przygodna na pewno umili Wam czas oczekiwania i przeniesie Was w magiczny świat.

Zapraszamy więc do odkrywania z nami kolejnych równie pasjonujących książek, codziennie z samego rana, a wszystko na kalendarzu, który znajduje się na drzwiach do biblioteki. Pozdrawiam Izabela Górka.

Andrzejki w bibliotece

Już dziś, wszystkich chętnych zapraszamy do biblioteki we wtorek 30 listopada, gdzie „Nasza szklana kula prawdę Ci powie”.

Wystarczy przyjść, zamieszać wśród przygotowanych wróżb i wybrać swoją. Wszystko oczywiście w ramach zabawy i z przymrużeniem oka.

Powróż z nami w Andrzejki 😉

Mini warsztaty

Biblioteka szkolna zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych uczniów, którzy chcą nauczyć się i wykonać ozdoby świąteczne: gwiazdkę, kokardkę na prezent i aniołka z makulatury.

JESTEŚMY EKO!

Jedyny taki moment, gdy możecie bezkarnie „zniszczyć” lektury, przygotowane kartki będą m.in. z zaczytanych, zniszczonych książek.  

Ozdoby będziemy wykonywać w dniach 1-3.12. głównie na przerwach oraz w razie zainteresowania na Waszych wolnych lekcjach od godziny 1000 do 1400.

Wykonane przez siebie prace, można będzie zabrać lub przekazać na kiermasz dla Myślenickich Bezdomniaków.

Zapraszamy. IG

Mikołajkowy kiermasz książki.

Dzień dobry! W związku z waszym dużym zainteresowaniem kiermaszem, który odbył się w październiku, biblioteka szkolna postanowiła zorganizować kolejny tym razem tuż przed Mikołajkami, abyście mogli zaopatrzyć się w prezenty dla najbliższych lub upolować coś dla siebie.

W dniu 24 listopada tradycyjnie na korytarzu przed biblioteką i czytelnią  w godzinach od 8.30 do 15 można będzie zakupić książki, są to głownie pozycje z literatury pięknej (fantastyka), broszurki dla dzieci z kolorowymi naklejkami oraz książki kucharskie.

Jeśli coś pozostanie drugi dzień kiermaszu planujemy na 29 listopada.

Zapraszamy! IG