Kiermasz podręczników używanych

Dzień dobry! Jeszcze przed wakacjami spieszę z informacją, że we wrześniu biblioteka szkolna organizuje kiermasz podręczników używanych. Wszyscy chętni mogą przynieść swoje stare książki i odsprzedać je młodszym kolegom, a rozpoczynający naukę w kolejnej klasie mogą nabyć je w dużo niższej cenie.

Zachęcamy do udziału. Szczegóły w regulaminie i w bibliotece.  

Nowości na zbliżające się wakacje.

Dzień dobry!

Od wczoraj możecie wypożyczać książki na wakacje i nie musza to być lektury. Wszyscy, którzy uregulowali zaległości, mogą zabrać ze sobą na najbliższe dwa miesiące nawet do pięciu książek, a jest w czym wybierać.

W ostatnich dniach do biblioteki dotarło kilka nowości, które być może Was zainteresują. Staramy się zakończyć serie, które już mamy, ale idąc za waszymi wskazaniami zaopatrujemy się w najnowsze perełki wydawnicze.

Zapraszamy do wypożyczeń.

Tydzień puzzli

Dzień dobry! Były gry planszowe, teraz zaczynamy tydzień puzzli. W bibliotece możecie się zrelaksować i pomóc nam ułożyć wielką układankę, lub wybrać sobie inną mniejszą i spróbować swoich sił samodzielnie lub wspólnie z przyjaciółmi. Zapraszamy do biblioteki.

Dzień dziecka

Dzień dobry! Jak w szkole tak i w naszej bibliotece obchodzimy dzień dziecka. Od samego rana w czytelni trwają zacięte boje w rożnego rodzaju grach planszowych. Słychać również doping zawodów sportowych na boisku. Na wszystkich czytelników czeka słodka niespodzianka. Zapraszamy.

Książki o dzieciach oraz takie dla dzieci

Dzień dobry! Z okazji zbliżającego się dnia dziecka w naszej bibliotece powstała kolejna tematyczna mini wystaw. Przedstawiamy Wam posiadane zbiory, których bohaterowie są dziećmi (młodsza młodzież) oraz książki z założenia adresowane do najmłodszych. Przecież to dzień, który spokojnie mogą świętować m.in.: Harry Potter, Percy Jackson czy Ania Shirley w pierwszych tomach swoich powieści. Zachęcamy do wypożyczeń.

Dzień Matki

Dzień dobry! Z okazji Dnia Matki, chcemy życzyć wszystkim Naszym mamom samych dobrych chwil. W bibliotece stanęła zaś mini wystawa książek, które opowiadają o tych najważniejszych dla nas osobach.

Przedstawiam Wam krótką historie tego święta w Polsce zaczerpnięta z Wikipedii:

W Polsce przedwojennej obchodzono Dzień Matki (wydaje się, że nie było ustalonej corocznej daty, np. niedziela 13 maja 1934 roku, niedziela 7 maja 1939 roku), przy czym ich organizacją zajmował się PCK.

Dzień Matki (Muttertag) był obchodzony jako ważne święto w Generalnym Gubernatorstwie podczas okupacji niemieckiej (dzień ten był świętem w całej III Rzeszy).

Obecnie w Polsce święto to przypada na 26 maja. W tym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Prace budowlane

Dzień dobry. Ze względu na głośne prace budowlane trwające w naszej szkole, aktualnie ciężko o cisze w bibliotece. Staramy się ją zapewnić zarówno w czytelni jak i w szkole. Z tego powodu też drzwi prowadzące do biblioteki pozostają zamknięte (nie na klucz), ale nadal zapraszamy aby nas odwiedzać. Jesteśmy dla was w normalnych godzinach pracy.

Pozdrawiam wśród dźwięku młotów, wierteł i innego ciężkiego sprzętu.

Książka tygodnia – kryminalny piątek

Dzień dobry! Jak zawsze w piątkowy poranek prezentujemy wam nową książkę tygodnia. Tym razem nasz wybór padł na lekka komedie kryminalną pt. „Dywan z wkładką” autorstwa Marty Kisiel.

Opis z okładki: „Tereska Trawna ma problem. A nawet kilka problemów. Kiedy remont felernej kuchni kończy się kupnem domu na wsi, Tereska usiłuje nie tracić panowania nad charakterem i czerpać radość z nieoczekiwanych zmian w swoim życiu. I nawet jej się udaje — a przynajmniej do czasu, kiedy jogging z teściową kończy się odkryciem dywanu z wkładką w postaci bardzo martwego sąsiada. Wszystko zdaje się wskazywać na to, że za trupa odpowiada Andrzej Trawny, dobroć wcielona i osobisty małżonek Tereski. Synowa i teściowa zwierają szyki, by ukryć zwłoki i czym prędzej odnaleźć prawdziwego mordercę. Tymczasem odcięte od internetu dzieci Trawnych zaczynają podejrzewać, że matka z babcią próbują wykończyć tatusia…”

Zachęcamy do wypożyczeń tej, jak i kolejnej książki z serii „Efekt Pandy”.

Ta książka była zakazana

Dzień dobry! Obecnie żyjemy w takim miejscu i czasie, gdzie czytanie oraz pisanie nie jest usankcjonowane, czy pilnowane na każdym kroku. Jednak trzeba od czasu, do czasu sobie przypomnieć, że przez  tysiąclecia ludzie byli karani za swoją twórczość, a książki palone na stosie z różnych powodów – od religijnych po polityczne. Dlatego też, w naszej bibliotece pojawiła się nowa wystawa na której można przyjrzeć się „zakazanym” tytułom znajdującym się w naszych zbiorach. Tym samym zachęcamy do wypożyczeń.

Nowości na długi majowy weekend

Dzień dobry! Jednak nam się udało zamówić i przygotować dla was kilka nowości książkowych, które już są do wypożyczenia. Na biblioteczną półkę trafiły powieści fantastyczne, obyczajowe, kryminały, komiks, publikacje z dziedziny ekonomii tak poszukiwane przez was na lekcje z podstaw przedsiębiorczości. Są to kontynuacje dostępnych u nas już od jakiegoś czasu serii, jak i zupełnie nowe wydawnictwa.

Wśród tytułów możecie znaleźć m.in. „444”, „Amerykańscy bogowie”, „Chłopcy Jo”, „Co nas nie zabije”, „Dwór cierni i róż”, „Bogowie i potwory”, „Gra anioła”, „Kwestia ceny”, „Moc przyciągania pieniądza”, „Nibynoc”, „Klątwa Tytana”, „Pokuta”, „Potęga podświadomości”, „Przewieszenie”, „Przysięga ze złota”, „Następczyni”, „Sedinum”, „Zaginiona siostra”, „Święto ognia”.

Uzupełniliśmy także braki w lekturach, a więc „Lalka”, „Przedwiośnie”, „Rok 1984”, „Katedra” i opowiadania Marka Nowakowskiego.

Zachęcamy do wypożyczeń na długi majowy weekend.