Czasopisma w bibliotece

Dzień dobry! Drodzy czytelnicy, pragnę wam przypomnieć, ze nasza biblioteka to nie tylko książki. Wypożyczać możecie również czasopisma, filmy DVD i audiobooki. Czytelnia multimedialna w roku szkolnym prenumeruje 16 czasopism m.in.: „Charaktery”, „ Cogito”, „Przyroda Polska”, „National Geographic”, „Kino”, „Polityka”, „Delta”, „Geografia w Szkole”, „Chemia w Szkole”, „Świat Nauki”, „Wiedza i Życie”. Prócz bieżących numerów możecie korzystać z archiwalnych wydań innych wartych uwagi periodyków, jak: „Młody Technik”, „Polonistyka”, „Literatura na świecie” i.in..

Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów. I. Górka

Kiermaszu dzień drugi

Dzień dobry! Kolejny dzień kiermaszu cieszy się zainteresowaniem. Jest dużo podręczników, którym można dać drugie życie. Wielu sprzedających, mniej kupujących, ale kilka książek mimo wszystko znalazło swój nowy dom.

Wszystkich zainteresowanych już dziś zapraszamy również za rok. Pozdrawiam I. Górka

Konkurs w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach organizuje konkurs “Zapamiętane na zawsze – ulubiona książka z dzieciństwa”. Aby wziąć w nim udział należy, podzielić się swoimi wspomnieniami ulubionej książki, którą czytało się jako dziecko. Konkurs przeznaczony jest dla osób powyżej 15 lat z terenu gminy Myślenice. Więcej informacji oraz pełny regulamin dostępny jest na stronie biblioteki pod adresem: https://biblioteka.myslenice.pl/2021/09/11/zapamietane-na-zawsze-ulubiona-ksiazka-z-dziecinstwa/

Zachęcamy do udziału naszych uczniów i życzymy powodzenia.

Kiermasz podręczników używanych

Dzień dobry!

Dziś w naszej bibliotece po raz pierwszy odbył się kiermasz podręczników używanych. Wbrew naszym obawom cieszył się on dużym zainteresowaniem. Uczniowie przynieśli wiele pareczników, którym chcieliby podarować drugie życie, a ich młodsi koledzy bardzo chętnie zaopatrywali się w potrzebne im książki.

Przypominamy, że akcje powtórzymy w środę 15 września, wiec zapraszamy jeszcze raz wszystkich chętnych. I. Górka

Dzisiaj przyłączamy się do akcji Narodowego Czytania. W tym roku wybrana została książka autorstwa Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”

Witajcie! Dzisiaj w bibliotece gości Pani Dulska. Zobaczcie, jak świętujemy Narodowe Czytanie w tym roku. Zapraszamy wszystkich na całodniowe pokazy filmu „Dulscy” w reż. Jana Rybkowskiego. Wpadnijcie na herbatkę, ciasteczko i poczytajcie albo obejrzyjcie razem z nami. Zapraszamy A. Szymoniak

Zapraszamy

Dzień dobry! Biblioteka i czytelnia multimedialna zapraszają w swoje progi wszystkich uczniów i pracowników szkoły. Godziny otwarcia nie uległy zmianie w stosunku do tych z zeszłego roku szkolnego, a więc widzimy się od poniedziałku do czwartku od 8 do 17 i w piątek od 8 do 16. Pomimo obowiązujących restrykcji, będziemy się starać umilić Wam czas rożnymi akcjami i inicjatywami. Liczymy na waszą pomoc i czynny udział. W planach mamy zakup nowości książkowych wiec spieszcie z propozycjami. Pozdrawiam i zapraszam I. Górka

Witajcie w nowym roku szkolnym!

Pewnie podobnie jak my nie mogliście się doczekać powrotu do szkoły. Zapraszamy wszystkich do oddania książek i czasopism wypożyczonych na okres wakacji. Już jutro czekamy na Was od godziny 8. Do zobaczenia!

Wakacje

Za nami kolejny, dość specyficzny, rok szkolny. Mimo pandemii życie czytelnicze trwało, a nasza biblioteka pracowała pełną parą. Wszystko co się w niej działo było zasługą przede wszystkim naszych czytelników, którzy mimo zdalnej nauki i zaleceń siedzenia w domach zdobywali się na chwilę, aby przyjść po kolejną książkę. Nie było nam dane spędzać długich i interesujących chwil w murach biblioteki i czytelni, ale obiecujemy, że gdy tylko sytuacja na to pozwoli od przyszłego roku postaramy się to nadrobić.

Życzymy Wam, nasi Drodzy Czytelniczy ciepłych i wesołych wakacji z książką. Czekamy w kolejnym roku szkolnym, Bibliotekarki 🙂

Słowiańskie wierzenia

Noc Kupały, zwana również Nocą Świętojańską rozpocznie się 21 czerwca po zachodzie słońca. Noc Kupały to najkrótsza noc w roku. W poniedziałek rano o godzinie 5:32 nastąpiło przesilenie letnie i zaczęło się astronomiczne lato.

Pierwszy dzień astronomicznego lata jest jednocześnie najdłuższym dniem roku, a następująca po nim Noc Kupały (Noc Świętojańska) – najkrótszą.

Noc Świętojańska, zwana wcześniej Nocą Kupały, to święto nie tylko sięgające do obyczajów słowiańskich, ale zawierające też pierwiastki celtyckie, germańskie i indoeuropejskie. Obchodzone w okresie letniego przesilenia, dawniej było świętem pełnym magii i wróżb, świętem miłości, radości, a także urodzaju i płodności.

W bardzo ciekawy sposób o tej wyjątkowej nocy i innych słowiańskich wierzeniach pisze w cyklu „Kwiat paproci” Katarzyna Berenika Miszczuk. Zainteresowanych tematyką zapraszamy do biblioteki. IG

Biblioteczna fotobudka

Dzień dobry!

Z okazji Dnia Dziecka w dniach 31.05-2.06 biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do zrobienia sobie zdjęć w czytelniczej fotobudce.

W wypożyczalni stanęła konstrukcja, która powinna zadowolić każdego czytelnika. Prosimy przychodzić po dwie osoby i zachowując pełen reżim sanitarny (dezynfekcja i dystans) zrobić sobie humorystyczne zdjęcie na tle książek. Swoimi portretami podzielcie się z nami w komentarzach na bibliotecznym facebooku.

Zapraszamy.