Książka na majówkę

Witamy! Polecamy Wam dzisiaj powieść Matthew Pearl’a „Klub Dantego”. Mamy nadzieję, że relaks z książką będzie dobrym pomysłem na spędzenie majówkowych wieczorów. Tytuł, który Wam proponujemy trafił swego czasu na listy bestsellerów. Przeczytajcie kilka słów opisu z okładki: „Boston, intelektualna stolica Stanów Zjednoczonych, 1865 rok. Seria brutalnych morderstw wstrząsa miastem. tylko grono amerykańskich znawców Dantego może rozwiązać mroczną zagadkę. Mimo śmiertelnego zagrożenia pracujący nad tłumaczeniem Boskiej Komedii uczeni prowadzą śledztwo na własną rękę. Czy mordercą okaże się jeden z nich? Komu mogło zależeć na tym, by w Nowej Anglii nigdy nie ukazał się przekład Dantego?”

Odpowiedź na tę zagadkę znajdziecie w naszej bibliotece. Zapraszamy do wypożyczeń! A.S.