Ferie!!!

Dzień dobry. Rozpoczęliśmy ferie, wolny czas, kiedy pogoda nie dopisuje, można więc śmiało spędzić z książką i przenieść się w inny świat, czego Wam serdecznie życzę i polecam.

Przypominam również wszystkim, którzy zapomnieli, a chcieliby wypożyczyć coś interesującego lub zaległą lekturę, że biblioteka będzie otwarta w feryjne środy od 10 do 13.

Przedłużyliśmy także akcję „Podaruj bibliotece książkę…” do końca stycznia, a więc zachęcam wszystkich, którym zalegają na półkach niepotrzebne książki, gry, filmy na DVD czy audiobooki, do dania im drugiego życia. Nasz zbiór już nie długo powiększy się o wszystkie Wasze dary, których na dany moment jest dość sporo, z czego bardzo się cieszymy i serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy!

Książka tygodnia

Witam! Tym razem przygotowałam dla Was książkę popularno-naukową napisaną przystępnym i zabawnym językiem. Przeczytajcie „Pi razy oko. komedia matematycznych pomyłek”, której autorem jest Matt Parker. To tytuł, który był bestsellerem w USA. Oto kilka słów o fabule: „Przeczytajcie o zabawnych, ale także tragicznych konsekwencjach matematycznych błędów, pomyłek i niedokładności. Przekonajcie się, co może się zdarzyć, kiedy w rzeczywistym świecie z matematyką coś pójdzie nie tak. Pi razy oko to przystępnie napisana, pełna humoru, ciekawostek oraz anegdot książka Matta Parkera – zarażającego swoją pasją popularyzatora matematyki, znanego z niezwykle lubianych youtube’owych kanałów Stand-up Maths i Numberphile.”

Zapraszamy do biblioteki! A. Szymoniak

Dyżur biblioteki w ferie zimowe

Witajcie! Już od poniedziałku rozpoczynamy ferie zimowe. Życzymy wszystkim naszym czytelnikom udanego odpoczynku i dużo zdrowia. Uprzejmie informujemy, że biblioteka szkolna czynna będzie podczas przerwy zimowej w dniach 19 i 26 stycznia. Godziny naszego dyżuru to 10-13. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzin! Zachęcamy do wypożyczeń większej ilości książek i czasopism a nawet filmów i audiobooków na okres ferii. Pozdrawiamy i zapraszamy do biblioteki! A. Szymoniak

Lubimy czytać kryminały

Dzień dobry! Dziś przychodzimy do was z informacją o nowej wystawie znajdującej się w bibliotece. Tym razem za punkt przewodni wzięliśmy sobie książki o tematyce kryminalnej lub z kryminałem w tle, ich zbiór jest dość bogaty przez co nie wszystkie zostały wyróżnione. Zachęcamy do samodzielnego przeszukiwania regałów w poszukiwaniu innych znakomitych perełek.

Zapraszamy do wypożyczeń. IG

Kalendarz adwentowy zakończył odliczanie…

Dzień dobry! Z racji faktu, ze dziś ostatni dzień nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, a zarazem ostatni dzwonek na wypożyczenie książek w szkolnej bibliotece (macie czas do godziny 14) postanowiliśmy odkryć wszystkie drzwi naszego książkowego kalendarza adwentowego. Na zdjęciu ujawniamy już nawet propozycje na dwa kolejne nadchodzące dni.

Lista proponowanych książek, które miały umilić nam czekanie:

 1. Córka Czarownic – D. Terakowska
 2. Czekolada – J. Harris
 3. Stowarzyszenie umarłych poetów – N. H. Kleinbaum
 4. Cień wiatru – C. R. Zafon
 5. Sto lat samotności – G.G. Marquez
 6. Harry Potter i czara ognia – J. K. Rowling
 7. Silmarillion – J.R.R. Tolkien
 8. Dziwne losy Jane Eyre – C. Bronte
 9. Wszystko za Everest – J. Krakauen
 10. Narrentrum – A. Sapkowski
 11. Kod Leonarda Da Vinci – D. Brown
 12. Smażone zielone pomidory – F. Flagg
 13. Galop ’44 – M. Kowaleczko-Szumowska
 14. Harda – E. Cherezińska
 15. Pachnidło – P. Suskind
 16. Alchemik – P. Coelho
 17. Ptasiek – W. Wharton
 18. Bezcenny – Z. Miłoszewski
 19. Morderstwo w Orent Expressie – A. Christie
 20. Anioł do wynajęcia – M. Kordel
 21. Krzyż Pański – L. Herman
 22. Dynia i jemioła – A. Jadowska
 23. Ekspozycja – R. Mróz
 24. Opowieść Wigilijna – C. Dickens

Wszystkie te książki są w zbiorach naszej szkolnej biblioteki, część już w waszych domach inne czekają na wypożyczenia. Zapraszamy również po świętach, w godzinach dyżurów, jak i gdy wrócimy do nauki stacjonarnej.

Korzystając z okazji chcemy życzyć Wam
zdrowych, spokojnych i wesołych świąt
w rodzinnym gronie!!!
Bibliotekarki
🙂

Góra Grosza w bibliotece

Witajcie! Szkolny Klub Wolontariatu prowadzi zbiórkę drobnych pieniędzy „Góra Grosza”. Przypominamy naszym czytelnikom, że skarbonka znajduje się w bibliotece na parapecie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w akcji i przy okazji wyczyszczeniu portfeli ze wszystkich miedziaków. Zapraszamy! A. Szymoniak

Polecamy książkę na Święta

Witamy! Nie mogło być inaczej. Dziś wybraliśmy książkę świąteczną: „Światło” Jay Asher. To piękna opowieść o miłości i wybaczeniu ze świętami w tle. Przeczytajcie kilka słów o treści: „Sierra prowadzi podwójne życie, a jego rytm wyznaczają święta Bożego Narodzenia. Jedno to życie w Oregonie na rodzinnej plantacji drzewek choinkowych. Drugie to życie świąteczne, kiedy przychodzi czas ich sprzedaży i wszyscy przenoszą się na miesiąc do Kalifornii. Gdy podczas jednej ze świątecznych podróży poznaje Caleba, wszystko się zmienia. Calebowi daleko do idealnego chłopaka. Kiedyś popełnił ogromny błąd, którego cenę wciąż płaci. Sierra potrafi w nim jednak zobaczyć nie tylko jego przeszłość i jest gotowa zrobić wszystko, by pomóc mu odzyskać wiarę w siebie. Sierra i Caleb odkrywają coś, co może przezwyciężyć nieporozumienia, podejrzliwość i niechęć, które narastają wokół nich: prawdziwą miłość.” (opis z okładki)

Zapraszamy jeszcze dzisiaj i na dyżury. A. Szymoniak

Dyżury biblioteki w czasie nauki zdalnej

Witam! Uprzejmie informuje czytelników biblioteki, że będziemy czynni w czasie nauki zdalnej w następujących godzinach:

20-21.12. – godz. 8-17

22.12 – godz. 8-14

w styczniu:

3-5.01.22 – godz. 8-12 i 14-17

7.01.22 – godz. 8-11 i 13-16

Zapraszamy do biblioteki w czasie dyżurów i życzymy zdrowia!

Ps. w związku z wprowadzeniem nauki zdalnej akcję „Podaruj bibliotece książkę na Gwiazdkę” przedłużamy do końca stycznia.

Zimowy przyjaciel w naszej bibliotece

Dzień dobry,

Dziś naszą bibliotekę, a dokładniej czytelnie multimedialną odwiedził kolega Olaf… bardzo mu się spodobało w naszych progach i postanowił zostać na dłużej. Czeka na Was i zachęca do korzystania ze zbiorów oraz nawołuje do wypożyczeń książek na święta.

Zapraszamy w jego imieniu.

Poczujcie magię Świąt z książką

Witam! Zapraszam na małą wystawkę w bibliotece, która przybliży Wam ten magiczny czas Bożego Narodzenia. Możecie umilić sobie czas oczekiwania na najpiękniejsze święta w roku, czytając świąteczne książki. Znajdziecie u nas również artykuły przybliżające genezę i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy! A. Szymoniak