Czasopisma w bibliotece

Dzień dobry! Drodzy czytelnicy, pragnę wam przypomnieć, ze nasza biblioteka to nie tylko książki. Wypożyczać możecie również czasopisma, filmy DVD i audiobooki. Czytelnia multimedialna w roku szkolnym prenumeruje 16 czasopism m.in.: „Charaktery”, „ Cogito”, „Przyroda Polska”, „National Geographic”, „Kino”, „Polityka”, „Delta”, „Geografia w Szkole”, „Chemia w Szkole”, „Świat Nauki”, „Wiedza i Życie”. Prócz bieżących numerów możecie korzystać z archiwalnych wydań innych wartych uwagi periodyków, jak: „Młody Technik”, „Polonistyka”, „Literatura na świecie” i.in..

Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów. I. Górka

Kiermaszu dzień drugi

Dzień dobry! Kolejny dzień kiermaszu cieszy się zainteresowaniem. Jest dużo podręczników, którym można dać drugie życie. Wielu sprzedających, mniej kupujących, ale kilka książek mimo wszystko znalazło swój nowy dom.

Wszystkich zainteresowanych już dziś zapraszamy również za rok. Pozdrawiam I. Górka

Zapraszamy na popołudnia filmowe do biblioteki

Witajcie! Od tego czwartku tj. 16.09, ruszamy z nową inicjatywą. Od godziny 14 zapraszamy wszystkich chętnych na seanse filmowe do biblioteki. Co tydzień będziemy wspólnie oglądać wybrany film z naszych zbiorów. Zaczniemy od adaptacji lektur szkolnych. Spotkania filmowe rozpoczniemy pokazem spektaklu „Mistrz i Małgorzata”, ekranizacji Waszej lektury. Jest to : „Czteroczęściowa, zrealizowana techniką video, wierna adaptacja dramatu Michaiła Bułhakowa, jest wiernym odwzorowaniem rękopisu rosyjskiego dramaturga. Akcja powieści przebiega na dwóch płaszczyznach: miejsca i czasu. Wydarzenia toczące się w Moskwie w latach 30 – tych XX wieku przeplatają się z wątkiem historycznym biblijnej Jerozolimy.” (opis z okładki)

Zapraszamy wszystkich chętnych do biblioteki. Zapewniamy słone przekąski:) A. Szymoniak

Konkurs w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach organizuje konkurs “Zapamiętane na zawsze – ulubiona książka z dzieciństwa”. Aby wziąć w nim udział należy, podzielić się swoimi wspomnieniami ulubionej książki, którą czytało się jako dziecko. Konkurs przeznaczony jest dla osób powyżej 15 lat z terenu gminy Myślenice. Więcej informacji oraz pełny regulamin dostępny jest na stronie biblioteki pod adresem: https://biblioteka.myslenice.pl/2021/09/11/zapamietane-na-zawsze-ulubiona-ksiazka-z-dziecinstwa/

Zachęcamy do udziału naszych uczniów i życzymy powodzenia.

Książka tygodnia

Drodzy czytelnicy! Wracamy z naszym cyklem książek polecanych w kolejnym tygodniu. Cyklicznie będziemy przedstawiać Wam jedną z książek z naszych zbiorów i pisać kilka słów o jej fabule. Zaczynamy powieścią Hanny Kowalewskiej „Tam, gdzie nie sięga już cień”. To dobra książka na pożegnanie wakacji, ponieważ czytając tę powieść poczujecie wiatr od morza. Akcja rozgrywa się bowiem na półwyspie Helskim a morze jest jednym z bohaterów. Przeczytajcie parę słów o fabule: „Inka, młoda graficzka, pracująca w warszawskiej galerii, dostaje telegram od dawno niewidzianej ciotki Berty. Kobieta jest umierająca. Chce się pożegnać i opowiedzieć o czymś bardzo ważnym… Inka przyjeżdża do Jantarni, nadmorskiej miejscowości, w której dorastała, jednak tam, nikt oprócz ciotki na nią nie czeka. Wręcz przeciwnie – Inkę wita chłód, a nawet wrogość. Co takiego stało się w przeszłości, że jedna z krewnych Berty potrafi splunąć dziewczynie w twarz? Dlaczego Inka od lat nie odbiera telefonów od przybranego brata Zbyszka i unika rodzinnych stron?”

To powieść o odrodzeniu, o magii zaklętej w bursztynach, listach do Pana Boga rysowanych na piasku, sile ognia i ludzkich więzi.

Zapraszam do wypożyczeń! A. Szymoniak

Nowa wystawka – literatura wojenna

Witam wszystkich czytelników!

Tym razem w bibliotece możecie oglądać wystawę książek o tematyce wojennej. Wrzesień to miesiąc, w którym często wspominamy wybuch II wojny światowej. W związku z kolejną rocznicą tych tragicznych wydarzeń, chcemy przedstawić Wam książki, w których temat wojny jest poruszany. Są to zarówno powieści jak i książki popularno-naukowe, wspomnienia i biografie. Już w poprzednim roku szkolnym książki o tej tematyce cieszyły się Waszym zainteresowaniem więc liczę, że i tym razem znajdą się osoby, których ta tematyka zaciekawi. Zapraszamy do wypożyczeń! Anita Szymoniak

Kiermasz podręczników używanych

Dzień dobry!

Dziś w naszej bibliotece po raz pierwszy odbył się kiermasz podręczników używanych. Wbrew naszym obawom cieszył się on dużym zainteresowaniem. Uczniowie przynieśli wiele pareczników, którym chcieliby podarować drugie życie, a ich młodsi koledzy bardzo chętnie zaopatrywali się w potrzebne im książki.

Przypominamy, że akcje powtórzymy w środę 15 września, wiec zapraszamy jeszcze raz wszystkich chętnych. I. Górka

Garść nowości na nowy rok szkolny

Witam wszystkich czytelników! Rok szkolny ruszył pełną parą. Biblioteka również mocno startuje. Sporo lektur i beletrystyki pożyczacie w ostatnich dniach. Bardzo się z tego cieszymy. Proponujemy Wam również nieco inny typ literatury. Przygotowaliśmy nowości z zakresu literatury popularno – naukowej. Są to tytuły, które otrzymaliśmy dzięki naszym uczniom, biorącym udział w konkursie. Macie do wyboru wiele ciekawych pozycji. Na pewno zainteresują one niejednego ucznia, który chce dowiedzieć się więcej. Zapraszamy do biblioteki! Przyjdźcie, zobaczcie, wypożyczcie i przeczytajcie! A. Szymoniak

Dzisiaj przyłączamy się do akcji Narodowego Czytania. W tym roku wybrana została książka autorstwa Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”

Witajcie! Dzisiaj w bibliotece gości Pani Dulska. Zobaczcie, jak świętujemy Narodowe Czytanie w tym roku. Zapraszamy wszystkich na całodniowe pokazy filmu „Dulscy” w reż. Jana Rybkowskiego. Wpadnijcie na herbatkę, ciasteczko i poczytajcie albo obejrzyjcie razem z nami. Zapraszamy A. Szymoniak