Kiermasz podręczników używanych

Dzień dobry! Jeszcze przed wakacjami spieszę z informacją, że we wrześniu biblioteka szkolna organizuje kiermasz podręczników używanych. Wszyscy chętni mogą przynieść swoje stare książki i odsprzedać je młodszym kolegom, a rozpoczynający naukę w kolejnej klasie mogą nabyć je w dużo niższej cenie.

Zachęcamy do udziału. Szczegóły w regulaminie i w bibliotece.  

Czytelnik roku 2021/2022 wybrany!

Nagroda dla Czytelnika Roku 2021/2022

Witamy! Miło nam poinformować, że czytelnik roku został wybrany. Nagrodę za największą ilość wypożyczonych książek otrzymuje Marcelina Szlachetka z klasy 3b. Serdecznie gratulujemy Marcelinie i zapraszamy do biblioteki po odbiór nagrody! Bibliotekarze

Ps. Pozostałych uczniów zapraszamy do wypożyczeń i walki o tytuł w przyszłym roku szkolnym.

Nowości na zbliżające się wakacje.

Dzień dobry!

Od wczoraj możecie wypożyczać książki na wakacje i nie musza to być lektury. Wszyscy, którzy uregulowali zaległości, mogą zabrać ze sobą na najbliższe dwa miesiące nawet do pięciu książek, a jest w czym wybierać.

W ostatnich dniach do biblioteki dotarło kilka nowości, które być może Was zainteresują. Staramy się zakończyć serie, które już mamy, ale idąc za waszymi wskazaniami zaopatrujemy się w najnowsze perełki wydawnicze.

Zapraszamy do wypożyczeń.

Książka tygodnia

Witam! Dziś przygotowałyśmy dla Was trochę sensacji. Książka wybrana przez nas to „Zero” Marca Elsberga. Oto kilka słów o fabule: „Dziennikarka Cynthia Bonsant bada okoliczności śmierci przyjaciela swojej nastoletniej córki. Trop wiedzie do niezwykle popularnej platformy internetowej Freeme, która pod pozorem udostępniania różnego rodzaju udogodnień wydobywa od milionów użytkowników coraz więcej informacji i danych. Okazuje się, że każdy, kto z niej korzysta, poddawany jest perfidnej manipulacji. Jednak ktoś ostrzega Cynthię przed potęgą Freemee i jej pracowników powiązanych nawet ze służbami specjalnymi. Tym kimś jest Zero… Im szersze kręgi zatacza prywatne śledztwo, tym większe niebezpieczeństwo grozi dziennikarce. W świecie pełnym kamer, elektronicznych gadżetów i smartfonów ucieczka może okazać się niemożliwa.”

Temat niezwykle ciekawy i bardzo na czasie. Zapraszamy do biblioteki! A. Szymoniak

Tydzień puzzli

Dzień dobry! Były gry planszowe, teraz zaczynamy tydzień puzzli. W bibliotece możecie się zrelaksować i pomóc nam ułożyć wielką układankę, lub wybrać sobie inną mniejszą i spróbować swoich sił samodzielnie lub wspólnie z przyjaciółmi. Zapraszamy do biblioteki.

Polecamy z okazji Dnia Dziecka

Witam! Dziś kończymy świętowanie Dnia Dziecka. Na koniec przygotowaliśmy książkę tygodnia. To musiała być jakaś klasyka z literatury dziecięcej i młodzieżowej. Polecamy zatem pierwszy tom cyklu autorstwa J.K. Rowling „Harry Potter i manień filozoficzny”. Co książka, która przebojem wbiła się do kanonu literatury dziecięcej i nadal zyskuje nowe rzesze oddanych fanów. Ten tom zapoczątkował istne szaleństwo na punkcie przygód młodego czarodzieja. Od skarpetek aż po filmy, od gier planszowych po gry komputerowe, od klocków Lego po pluszaki. Prawdziwy fan na pewno znajdzie coś dla siebie. A dla tych co nie znają? No cóż zapraszamy do świata pełnego magii i przygód. Zacznijcie od pierwszego tomu. Oto kilka słów o fabule: „Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęcia wychowywany przez ciotkę i wuja, którzy – podobnie jak ich rozpieszczony syn Dudley – traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; jedyna pamiątka z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Wszystko wyjaśni się w jedenaste urodziny chłopca, a będzie to dopiero początek Wielkiej Tajemnicy.” (opis z okładki)

Zapraszamy po wszystkie części przygód młodego czarodzieja! A. Szymoniak

Biblioteczna fotobudka

Dzień dobry!

Z okazji Dnia Dziecka biblioteka szkolna zaprasza wszystkich do zrobienia sobie zdjęć w czytelniczej fotobudce.

W wypożyczalni stanęła konstrukcja, która powinna zadowolić każdego czytelnika. Zapraszamy naszych czytelników do wizyty w bibliotece. Każdy może zrobić sobie humorystyczne zdjęcie na tle książek. Swoimi portretami podzielcie się z nami w komentarzach na bibliotecznym facebooku.

Zapraszamy.

Dzień dziecka

Dzień dobry! Jak w szkole tak i w naszej bibliotece obchodzimy dzień dziecka. Od samego rana w czytelni trwają zacięte boje w rożnego rodzaju grach planszowych. Słychać również doping zawodów sportowych na boisku. Na wszystkich czytelników czeka słodka niespodzianka. Zapraszamy.

Książki o dzieciach oraz takie dla dzieci

Dzień dobry! Z okazji zbliżającego się dnia dziecka w naszej bibliotece powstała kolejna tematyczna mini wystaw. Przedstawiamy Wam posiadane zbiory, których bohaterowie są dziećmi (młodsza młodzież) oraz książki z założenia adresowane do najmłodszych. Przecież to dzień, który spokojnie mogą świętować m.in.: Harry Potter, Percy Jackson czy Ania Shirley w pierwszych tomach swoich powieści. Zachęcamy do wypożyczeń.

Tydzień gier planszowych w bibliotece

Witajcie! Już od poniedziałku w bibliotece świętujemy Dzień Dziecka. Zaczynamy od wspólnej gry. Planszówki przeżywają prawdziwy renesans. Kto nigdy nie grał w szachy, chińczyka czy scrabble? Wstąpcie na przerwie albo po lekcjach do biblioteki i zagrajcie w jedną z kilku gier, które dla Was przygotowaliśmy.

A już jutro kolejna niespodzianka dla wszystkich uczniów. Serdecznie zapraszamy! A. Szymoniak