Reklama książki – konkurs

Nowy Rok zaczynamy od kolejnego konkursu, tym razem Waszym zadaniem będzie stworzenie reklamy wybranej przez was książki. Szczegóły w regulaminie poniżej. Przypominam również o trwającym konkursie na opowiadanie. Zachęcam do udziału, ponieważ czekają atrakcyjne nagrody.

Regulamin:

1. Celem konkursu jest pobudzenie weny twórczej, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i literackich, a także aktywizowanie uczniów oraz kształtowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.
  2. Konkurs organizuje Biblioteka I Liceum Ogólnokształcącego im.
    T. Kościuszki w Myślenicach.
  3. Zadaniem konkursowym jest stworzenie reklamy wybranej książki
    w postaci (do wyboru) np. plakatu, odpowiednio wystylizowanego zdjęcia, innej postaci plastycznej w formie płaskiej lub statycznej formy elektronicznej (pliku nieedytowalnym).
  4. Reklama powinna  zawierać atrakcyjna treść, sugerować jakiej książki dotyczy, być: zrozumiała, zwięzła i oryginalna.
  5. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły.
  6. Konkurs trwa od 2 stycznia do 29 lutego 2024 r.
  7. W w/w dniach prace należy składać do biblioteki lub przesłać na jej adres elektroniczny: bibliotekalomyslenice@gmail.com
  8. Prace należy podpisać imieniem, nazwiskiem i klasą.
  9. Udział w konkursie jest jednoznaczny ze zgodą na wykorzystanie pracy przez bibliotekę (m.in. jej publikacje w Internecie).
  10. Oceniać prace będzie komisja powołana spośród nauczycieli I LO.
  11. Nagroda jest finansowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.