Konkurs – opowiadanie o szkole

Biblioteka szkolna ogłasza kolejny konkurs czytelniczy. Zapraszamy do udziału.

Regulamin:

1. Celem konkursu jest pobudzenie weny twórczej, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i literackich, a także aktywizowanie uczniów oraz kształtowanie zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.
  2. Konkurs organizuje Biblioteka I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach.
  3. Zadaniem konkursowym jest stworzenie opowiadania, nawiązującego do I LO. Akcja utworu musi rozgrywać się w szkole lub najbliższej okolicy. Pracy należy nadać własny tytuł. W tworzeniu będzie pomocna własna wyobraźnia!
  4. Opowiadanie nie powinno być dłuższe niż 4 strony A4, nie ma wytycznych dotyczących czcionki i jej wielkości.
  5. W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły.
  6. Konkurs trwa od 4 grudnia 2023 do 27 marca 2024 r.
  7. W w/w dniach opowiadanie należy przesłać na adres biblioteki: bibliotekalomyslenice@gmail.com
  8. Opowiadanie należy podpisać imieniem, nazwiskiem i klasą.
  9. Udział w konkursie jest jednoznaczny ze zgodą na wykorzystanie pracy przez bibliotekę (jej publikacje w Internecie i stworzenie amatorskiej antologii).
  10. Oceniać prace będzie komisja powołana spośród nauczycieli I LO.
  11. Nagroda jest finansowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.