Książka tygodnia na Dzień Ziemi

Dzień dobry. Jak w każdy piątek przychodzimy do was z polecajką kolejnej wartościowej książki. Korzystając z okazji, że 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, w którym uświadamiamy sobie  jak kruchy jest ekosystem planety ludzi, polecam wam książkę Petera Wohllebena pt: „Nieznane więzi natury”. Publikacja ta chce Nam pokazać jak ważny jest każdy element przyrody, choć czasem wręcz wydaje nam się to nie możliwe.

Opis z okładki: „ Jeśli spotkałeś się z opinią, że kornik to pasożyty niszczące zdrowy las, a wilki to tylko niebezpieczne drapieżniki, które wymagają odstrzału, to sprawdź, jakie są fakty. W swojej kolejnej książce Peter Wohlleben ujawnia niewidoczne dla zwykłych obserwatorów więzi między wszystkimi stworzeniami – od niepozornych bakterii po dumne dęby i buki. Pokazuje nam, jak ich wzajemne relacje trzymają w ryzach cały bogaty ekosystem przyrody, dzięki czemu pozostaje on w równowadze. Uświadamia, że o środowisko musi dbać nie tylko „leśna policja”. Przyszłość niebieskiej planety zależy również od tego, jaką rolę w tym procesie odegrają ludzie.”

Książkę znajdziecie w szkolnej bibliotece 😉