80 rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

Witajcie! Dzisiaj w bibliotece możecie zobaczyć mini wystawkę z okazji rocznicy tych tragicznych wydarzeń w Getcie Warszawskim. Czcijmy pamięć o tych dramatycznych wydarzeniach i o bohaterskiej postawie ludzi, którzy mimo beznadziejnej sytuacji postanowili walczyć. To też dobry moment aby przypomnieć o bezbronnych ofiarach, które ginęły tylko dlatego, że urodzili się Żydami. Musimy pielęgnować pamięć o zbrodniach, ponieważ tylko tak możemy sprawić, żeby nie powtórzyło się to nigdy więcej. Ważnej jest to szczególnie teraz, kiedy za naszą granicą toczy się wojna i znowu giną niewinni ludzie. Zapraszamy do wypożyczeń ! A.S.