Od 21.05 biblioteka wznawia swoją działalność – przeczytajcie nowe zasady

Witajcie Drodzy Czytelnicy! Od czwartku biblioteka uruchamia ponownie wypożyczenia i zwroty książek i pozostałych materiałów bibliotecznych. W związku z panującą nadal sytuacją sanitarną w naszym kraju, zasady funkcjonowania biblioteki uległy zmianom. Na początek zapraszamy wszystkich absolwentów klas trzecich do rozliczenia się z wypożyczonych książek. Będziemy obsługiwać klasy według wyznaczonego harmonogramu, (w razie naprawdę wyjątków możecie przyjść w innym terminie niż wyznaczony) a mianowicie:

1. 21.05. – klasa 3A
  2. 22.05. – klasa 3B
  3. 25.05. – klasa 3C
  4. 26.05. – klasa 3D
  5. 27.05. – klasa 3E
  6. 28.05. – klasa 3F
  7. 29.05. – klasa 3G
  8. 1.06. – klasa 3H

A oto zmiany w regulaminie biblioteki:

1. Godziny otwarcia biblioteki ulegają zmianie. Biblioteka czynna będzie codziennie w godzinach 9.00 – 13.00.
  2. Biblioteka będzie tylko wypożyczać i przyjmować zwracane zbiory biblioteczne.
  3. Zamknięta dla czytelników zostaje czytelnia i czytelnia multimedialna a także wolny dostęp do zbiorów.
  4. Czytelnicy przychodzący do biblioteki winni mieć na sobie maseczki i rękawiczki.
  5. Przed wejściem do biblioteki czytelnik zobowiązany jest do dezynfekcji rąk.
  6. Czytelnik nie może wchodzić do pomieszczenia, czeka przed wejściem, gdzie ustawiona będzie ławka i pudło na zwracane książki.
  7. Czytelnik dyktuje bibliotekarzowi numery zwracanych książek a następnie odkłada książki do pudła stojącego obok.
  8. Książki oddawane poddane są 5-dniowej kwarantannie, nie mogą być wypożyczone od razu.
  9. Czytelnicy zobowiązani są do zachowania 1,5 m odległości od innych użytkowników i bibliotekarza.
  10. Do biblioteki przychodzą tylko osoby zdrowe!
  11. Nie kserujemy materiałów bibliotecznych i nie umożliwiamy korzystania z komputerów w czytelni multimedialnej.

Prosimy o stosowanie się do nowego regulaminu. Anita Szymoniak