Zapraszam Was dzisiaj na wirtualny spacer po Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach

Dzisiaj jest 18 maja, a to setna rocznica urodzin papieża Polaka Jana Pawła II. Jest to też dzień muzeów. Połączmy zatem te dwie okazje i wybierzmy się wspólnie do niedalekich Wadowic aby zwiedzić on-line rodzinny dom Karola Wojtyły. Oto kilka słów o niedawno powiększonym muzeum: ” Urodziłem się w Wadowicach. Karol Wojtyła. Te słowa towarzyszyły pracownikom Muzeum w przygotowaniach pierwszej takiej, tożsamościowej relacji z drogi życiowej Karola Wojtyły. Pokonaliśmy wiele przeciwności, ludzkich niemożności, a nawet pesymizmu. Ale koniec wieńczy dzieło. Chcemy oddać w ręce milionów Polaków i gości zza granicy wystawę, aby jeszcze raz nasz bohater mógł powiedzieć: urodziłem się w Polsce, urodziłem się w Wadowicach. I podpisać się: Karol Wojtyła – Jan Paweł II. Zapraszamy na wystawę!

Poniżej wklejam link:

Dla wszystkich tych, którzy chcieliby zobaczyć a nie mogą się obecnie wybrać. Trzymajcie się zdrowo! A. Szymoniak