Najlepsi!

Dziś mamy zaszczyt poinformować o najlepszych czytelnikach. Najwięcej książek wypożyczyła Karolina Pustelnik z klasy 2e, tym samym zdobyła laur „Czytelnika Roku 2018/2019”. Serdecznie gratulujemy! Nagrodę przedstawiamy poniżej na zdjęciu. Karolina otrzyma ją podczas zakończenia roku szkolnego.

czytel

Gratulujemy również klasom: 2e – najwięcej wypożyczeń w ciągu roku szkolnego, 2f – drugie miejsce i klasie 1g – trzecie miejsce.

Zapraszamy w przyszłym roku szkolnym!

 

W tym tygodniu polecamy

Witajcie.

Na zakończenie roku szkolnego mamy dla Was wyjątkowy tytuł. To książka Adama Bieleckiego „Spod zamarzniętych powiek”. Jak pewno wiecie Bielecki to czołowy polski himalaista, o którym ostatnio można było usłyszeć podczas akcji ratunkowej Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza w HimalIMG_20190613_083550_resized_20190613_084359667ajach.

Adam Bielecki stał się jednym z najmocniejszych himalaistów na świeci, ale gdy miał trzynaście lat, z powodu wieku odmówiono mu udziału w kursie skałkowym. Gdy skończył piętnaście, usłyszał od starszego taternika, że kiedyś będzie z niego świetny wspinacz. Jeśli wcześniej się nie zabije.

Ta książka to hołd bohaterom i twórcom polskiego himalaizmu zimowego, w których szeregu Bielecki ustawił się, zdobywając jako pierwszy człowiek zimą Gaszerbrum I i Broad Peak. W dramatycznych historiach tych wejść opowiada o nieludzkich warunkach zimowej wspinaczki w Himalajach i Karakorum, sztuki uprawianej przez nielicznych na świecie, która stała się naszą narodową specjalnością.(opis z okładki)                                                                                  Zapraszamy!

Filmy i Audiobooki

Drodzy czytelnicy!

W naszych zbiorach znajdują się liczne filmy i trochę audiobooków, które możecie wypożyczyć na specjalnych zasadach. Dla IMG_20190607_093801_BURST001_COVER_resized_20190607_093912428ułatwnienia na ladzie w bibliotece znajdziecie spis wszystkich tytułów.

Możecie też skorzystać z linku Spis filmów i audiobooków na naszej stronie.

Zapraszamy!

Książka tygodnia

Witajcie!

Po przerwie wznawiamy cykl „Książka tygodnia”. Co tydzień będziemy proponować Wam wybraną książkę. Na naszej stronie www i na profilu fb znajdziecie krótki opis fabuły. Na ladzie w bibliotece będzie czekała na Was wybrana pozycja. Zapraszamy!IMG_20190606_092538_resized_20190606_093108322

Dziś przedstawiamy książkę Joanny Bator „Ciemno, prawie noc”. Tytuł tez zdobył literacką Nagrodę NIKE za 2013 rok. Oto kilka słów o rzeczonej książce:

„… Bohaterka „Ciemno, prawie noc” przyjeżdża do rodzinnego Wałbrzycha, ale ten powrót, na krótko zresztą, jest jeszcze inny. Została tam mianowicie wysłana jako reporterka czołowej stołecznej gazety, pojawił się bowiem dobry temat. Ten powrót okazał sie dla młodej dziennikarki początkiem opowieści  o ponownym odkryciu Wałbrzycha, miasta demonicznego, szalonego i baśniowego jednocześnie. Przy okazji stał się odkryciem własnej rodzinnej przeszłości, pełnej okrutnych zakamarków, o których istnieniu nie miała pojęcia.” (opis z okładki)

Możecie obejrzeć adaptację tej powieści w reżyserii Borysa Lankosza z Magdaleną Cielecką w roli głównej.

Zwrot książek !

UWAGA UCZNIOWIE!

Książki wypożyczone należy oddać do dnia 14.06.2019 r. Bardzo prosimy o terminowy zwrot. Równocześnie przypominamy wszystkim o możliwości wypożyczeń na czas wakacji. Każdy uczeń może pożyczyć 5 książek lub czasopism, warunkiem jest puste konto. Zapraszamy !

The future is an open book

Wesołych Świąt

Wszystkim naszym czytelnikom  Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku życzymy obfitości łask Bożych, zdrowia, radości i szczęścia.choinka-z-ksiazek-2

Książka na święta

Witajcie!

Mamy nadzieję, że w Święta znajdziecie chwilę czasu, aby sięgnąć po książkę. Pamiętajcie, że czytanie doskonale odpręża i pozwala zapomniedziesiec-stron-swiata-b-iext28371038ć o stresie. Dziś zachęcamy Was do zapoznania się z serią książek młodzieżowych „plus minus 16”. Jedną z pozycji jest zbiór opowiadań Anny Onichimowskiej „Dziesięć stron świata”. Oto kilka słów o fabule: Jaki jest przeciętny piętnastolatek? Czy taki sam w Polsce, Stanach, Japonii, Kolumbii czy Danii? Dziesięć różnych losów, dziesięć portretów i dziesięć marzeń. Cesaria pracuje jako prostytutka, ale marzy o tańcu. Naburo od dwóch lat tkwi w wirtualnym świecie, bojąc się powrotu do rzeczywistości. Santosh stopniowo ślepnie w fabryce dywanów, do której został porwany jako pięciolatek. Anię chcą wydać za mąż, nie dostrzegając jej wybitnych zdolności i chęci do nauki. Cy bohaterom opowiadań Onichimowskiej uda się odmienić swój los i spełnić marzenia? Poruszająca, mądra książka, od której nie sposób się oderwać!” Zapraszamy!

(źródło: opis z okładki książki)

Dziś polecamy „Never never”

Witajcie!

Mamy nadzieję, że w ten gorący przedświąteczny czas znajdziecie chwilę na poczytanie książki. Tym razem polecamy książkę autorstwa Collen Hoover i Tarryn Fisher „Never never”. Oto kilka słów o fabule : Czasem wspomnienia mogą być gorscd3e20ff81e6c8524a969e77086bcd4d_4ze niż zapomnienie. Charlie i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Pomięte kartki, tajemnicze notatki i fotografie z nieznanych miejsc muszą im pomóc w odkryciu własnej tożsamości. Ale czy można odbudować uczucia? Czy można chcieć przypomnieć sobie… że ma się krew na rękach? A jeśli prawda jest tak szokująca, że tylko zapomnienie chroni przed szaleństwem? Umysły Silasa i Charlie pełne są mrocznych tajemnic. (źródło opis książki)

Zapraszamy!

Książka na Mikołajki!

Witajcie!

Mamy nadzieję, że byliście grzeczni i przyszedł do Was Św. Mikołaj w tym roku. Pewnie część z Was dostała w prezencie książkę?kroniki-rodu-kane-tom-1-czerwona-piramida-b-iext35838788 My polecamy Wam lekturę pierwszej części „Kronik Rodu Kane” pt. „Czerwona piramida”. Oto kilka słów o książce autorstwa Ricka Riordan’a: Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w Londynie, jej brat natomiast podróżuje po świecie z ojcem, wybitnym egiptologiem doktorem Juliusem Kane’em. Pewnej nocy doktor Kane zabiera Cartera i Sadie na „eksperyment naukowy” do Muzeum Brytyjskiego, w nadziei że uda mu się z powrotem połączyć rodzinę. Zamiast tego jednak uwalnia egipskiego boga Seta, który skazuje doktora na wygnanie, a jego dzieci zmusza do ucieczki. Wkrótce Sadie i Carter odkrywają, że budzą się wszyscy bogowie Egiptu, a najgorszy z nich – Set – chce zniszczyć rodzinę Kane. Aby go powstrzymać, dzieci muszą podjąć niebezpieczną podróż po całym świecie. Będzie to zadanie, które przybliży je do prawdy o rodzinie i ujawni jej powiązania z tajnym stowarzyszeniem istniejącym od czasów faraonów.

Zapraszamy do biblioteki, gdzie czekają na Was kolejne dwa tomy cyklu: „Ognisty tron” i „Cień węża”.

(źródło opis książki)