Archiwa autora: Anita

Książka na dziś

Drodzy czytelnicy!

Tym razem przedstawiamy książkę Jessici Park „To skomplikowane Julie”. Oto kilka słów o fabule: W domu Watkinsów zdecydowanie coś n11t7gwjie gra. Rodzice są mili, choć jakby nieobecni. Matt jest piekielnie zdolnym studentem matematyki, ale nawet kabelek USB nawiązuje kontakty łatwiej niż on. Celeste wyraźnie odstaje od rówieśników i ma pewien baaardzo dziwny zwyczaj… Jest jeszcze najstarszy brat, Finn: zabawny, mądry, wrażliwy, otwarty… Tyle, że kompletnie nieosiągalny. Można z nim pogadać tylko na czacie. Julie, która właśnie zaczęła studia, mieszka właśnie z nimi. Nie przypuszcza, że stanie się kimś ważnym dla rodziny Watkinsów. I że to będzie aż tak skomplikowane.”

Zapraszamy do biblioteki!

 

Nowości

Drodzy czytelnicy!

Miło nam poinformować Was, że od dziś w bibliotece można wypożyczyć nowe książki. Pełną listę nowości znajdziecie w zakładce „Nowości miesiąca”. Przypominamy również o akcji Czytaj.pl. Szukajcie zółtych plakatów wiszących w szkole, skanujcie telefonem kod i czytajcie za darmo topowe książki. Zapraszamy!to-w-iext50438828

Polecamy!

Witajcie! W tym tygodniu książką godną polecenia jest „Niezgodna” Veronic Roth. Jest to pierwsza część trylogii, która okazała się wielkim sukcesem wydawniczym na całym świecie. Książka przedstawia alternatywną przyszłość USA. Oto kilka słów o treści: Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość, Serdecznoniezgodna-tom-1-b-iext44140648ść na te pięć frakcji podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest Niezgodny i musi być wyeliminowany…

Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm, by jako Tris stać się twardą Nieustraszoną. Musi przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu jest miejsce na miłość. Tymczasem wybucha krwawa walka między frakcjami. A Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć…

Zapraszamy do biblioteki po wszystkie tomy trylogii i dodatkowy wstępny tom „Cztery”!

Książka na dziś

W tym tygodniu polecamy Wam pierwszą część Trylogii Husyckiej Andrzeja Sapkowskiego pt „Narrenturm”. Na pewno większość z Was zna doskonale cykl o Wiedźminie Geralcie. Jeśli już zostaliście fanami twórczości jednego z najpotrylogia-husycka-tom-1-narrenturm-b-iext44042973pularniejszych pisarzy polskich to musicie sięgnąć po kolejny bestseller tegoż autora. Oto kilka służ o treści książki: „Koniec świata w Roku Pańskim 1420 nie nastąpił. Nie nastały Dni Kary i Pomsty poprzedzające nadejście Królestwa Bożego. Nie został, choć skończyło się lat tysiąc, z więzienia swego uwolniony Szatan i nie wyszedł, by omamić narody z czterech narożników Ziemi. Nie zginęli wszyscy grzesznicy świata i przeciwnicy Boga od miecza, ognia, głodu, gradu, od kłów bestii, od żądeł skorpionów i jadu węży. Świat nie zginął i nie spłonął. Przynajmniej niecały. Ale i tak było wesoło…”

 

Kolejne tomy Trylogii Husyckiej „Boży Bojownicy” i „Lux Pepetua” również są dostępne w bibliotece. Zapraszamy!

Ruszyła akcja Czytaj.pl!

Drodzy czytelnicy!

Milo nam poinformować Was, że nasza biblioteka bierze udział w akcji Czytaj.pl. Dzięki kodom, które znajdziecie na plakatach (rozwieszonych na terenie szkoły), będziecie mogli za darmo przeczytać w formie elektronicznej 12 światowych bestsellerów. Serdecznie zapraszamy!czytajpl-plakat(2)

Powieść na dziś

Polecamy książkę Noah’a Gordon’a „Lekarze”. Autor, w tej powieści, porusza  problemy szczególnie mu bliskie, pisząc o sztuce leczenia i etyce lekarskiej, która nie zna różnic religijnych, rasowych czy kulturowych, o miłości, kt56ba5df301a62óra może popychać do działania lub krepować, i o zwyczajnych ludziach, których powołaniem jest ratowanie ludzkiego życia. W okręgowym szpitalu amerykańskim spotykają się trzej błyskotliwi, pełni energii lekarze. Sprowadziła ich tu ambicja i oddanie szczególnej misji. Pracując w cieniu komisji, która ocenia lekarzy i może decydować o ich karierze, młodzi chirurdzy uczą się dokonywać wyboru, przyjmować porażki i zwycięstwa, godzić życie osobiste z wymaganiami, jakie stawia ich powołanie.

Zapraszamy!

NOWOŚCI

Uwaga w zakładce nowości miesiąca znajdziecie opis nowych książek, które możecie już dziś wypożyczyć w naszej bibliotece!Początek-Dan-Brown

Warto przeczytać

Dziś kolejna książka ze zbiorów naszej biblioteki, którą chcielibyśmy Wam polecić. hopeless

To „Hopeless” Colleen Hoover. A oto kilka słów o treści. Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa. To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.

Zapraszamy!

Tym razem polecamy kryminał

Witajcie!

Dziś zachęcamy Was do sięgnięcia po książkę królowej polskiego kryminału, czyli Joanny Chmielewskiej. Spośród wielu książek tej autorki trudno wybrać jedną, ale dla Was, wybraliśmy „Wszystko czerwone”: Alicja, nieco roztrzepana w100306134dowa mieszkająca na przedmieściach Kopenhagi, ma mnóstwo przyjaciół i nieco mniej szczęścia. Pewien przyjemny wieczór w jej domu, spędzany w towarzystwie miłych gości, kończy się morderstwem, a tajemniczy sprawca nie zamierza poprzestać na jednej ofierze. Czy duński detektyw oryginał rozwikła tę sprawę?

Jeśli jeszcze nie znacie twórczości tej pisarki, to koniecznie musicie to zrobić! W każdej powieści oprócz zagadki kryminalnej otrzymacie wielką porcję humoru. W bibliotece znajdują się następujące książki Joanny Chmielewskiej: „2/3 sukcesu”, „Całe zdanie nieboszczyka”, „Dzikie białko”, „Klin”, „Krokodyl z kraju Karoliny”, „Lekarstwo na miłość”, „Lesio”, „Mnie zabić”, „Przeklęta bariera”, „Romans wszechczasów”, „Upiorny legat”, „Większy kawałek świata”, „Wszyscy jesteśmy podejrzani”. Zapraszamy do biblioteki!