Szkolny konkurs czytelniczy

Regulamin:

1. Konkurs organizuje Biblioteka I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Myślenicach i adresowany jest do uczniów klas I-III ILO
  2. Cele konkursu: popularyzowanie czytelnictwa wśród młodzieży, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, zachęcanie i mobilizowanie uczniów do regularnego czytania, właściwe zagospodarowanie wolnego czasu.
  3. Wymagana jest wnikliwa znajomość treści książki „Mitologia” autorstwa Jana Parandowskiego z zakresu części pierwszej Grecja – s. 5-266
  4. Konkurs odbędzie się w  30 kwietnia o godzinie 1325 w bibliotece szkolnej i będzie to test jednokrotnego wyboru. W zależności od ilości zgłoszeń przyjmie on formę papierową lub elektroniczną na platformie Kahoot! o czym uczestnicy zostaną poinformowani, gdyż w tym wypadku niezbędny będzie telefon z dostępem do Internetu.
  5. Przewidywany jest jeden etap konkursu, w przypadku wątpliwości do wyłonienia zwycięzców możliwa jest dogrywka w formie krzyżówki.
  6. Chętni uczniowie proszeni są o zgłoszenie chęci uczestnictwa do dn. 26 kwietnia 2024 w osobiście w czytelni multimedialnej, przez dziennik elektroniczny do nauczycieli bibliotekarzy lub mailowo na adres biblioteki bibliotekalomyslenice@gmail.com
  7. Udział w konkursie jest dobrowolny.
  8. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie, o czym wszyscy uczestnicy zostaną poinformowani.
  9. Nagroda jest finansowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.