Książka na weekend

Witajcie! W naszym cotygodniowym cyklu dziś pora na „powieść gotycką”. Proponujemy Wam tytuł Diane Setterfield pt. „Trzynasta opowieść”. To jedna z pozycji chętnie wypożyczanych przez naszych czytelników. Przeczytajcie krótki opis fabuły: „Dawno, dawno te,u były sobie dwie dziewczynki… Przed laty tragicznie naznaczył je los. A z ich cierpienia zrodziły się historie, które zadziwiły świat. Ale to nie od tego zaczyna się ta opowieść. Zresztą, czy kiedykolwiek jesteśmy w stanie wskazać punkt, w którym wszystko się zaczęło? Czy byłoby to w czasie burzy, kiedy urodziła się ich szalona matka, Isabelle? Czy było to wtedy, kiedy nadano im imiona? A może w ten listopadowy wieczór, kiedy córka pewnego antykwariusza znalazła na swojej wycieraczce list od starej pisarki, która sugerowała, że zdradzi jej tajemnice swojego życia? A może początkiem była książka, która obrosła legendą i stała się warta majątek? nie należy chyba dociekać początku. Bo to, co po nim następuje, jest o wiele bardziej interesujące. Zatraćcie się w tej powieści o duchach, urokach rzucanych przez książki, szaleństwie, miłości, tragedii i starym domostwie, które choć dawno spłonęło, wciąż stoi na straży sekretu, na który nie miał wpływu czas.” (opis z okładki)

Brzmi interesująco? To zapraszamy po książkę do biblioteki. A.Szymoniak