Książka na weekend

Wieczory nadal mamy długie, więc dlaczego nie sięgnąć po książkę, która wciąga i ma kontynuacje, a wszystkie wydane do tej pory tomy (jest ich 8) możecie znaleźć w szkolnej bibliotece.

Na najbliższe dni polecamy wam serię z komisarzem Forstem od niezawodnego Remigiusza Mroza i pierwszą cześć historii pt. „Ekspozycja”.

Opis z okładki: „Termin Ekspozycja ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy. Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów. Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic… Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione.”

Na jednej z platform streamingowej od wczoraj (11 stycznia) możecie również obejrzeć serial oparty na tej historii. Może warto zacząć od książki, a następnie porównać i zadać sobie pytanie: „Książka czy film?”.

Zachęcamy do wypożyczeń.