Książka na weekend

Witajcie! Przed nami zimny i śnieżno-deszczowy czas. Najlepiej zaszyć się w domu pod ciepłym kocykiem z kawą czy herbatą. Pełen relaks pozwoli Wam osiągnąć dobra książka. Dziś podsuwamy Wam kolejną propozycję. To seria „The Inheritance Games” Jennifer Lynn Barnes. Na początek pierwszy tom tej bestsellerowej trylogii, pełnej zwrotów akcji, sekretów i niebezpieczeństw. Przeczytajcie opis fabuły: „Avery Grambs chce przetrwać szkołę średnią, zdobyć stypendium i uciec od dotychczasowego życia. Ale jej losy zmieniają się w jednej chwili, gdy umiera miliarder Tobias Hawthorne i zostawia jej niemal cały swój majątek. To jakaś pułapka? Avery nie ma pojęcia, nigdy na oczy nie widziała Tobiasa Hawthorne’a. Aby otrzymać swoje dziedzictwo, musi się przenieść do rozległego, pełnego sekretnych przejść i zagadek Hawthorne House, zajmowanego również przez rodzinę, którą właśnie wywłaszczył stary miliarder. Jego czterech błyskotliwych wnuków dorastało w przekonaniu, że odziedziczą fortunę. Czy Avery jest oszustką, czy też ostatnią zagadką dziadka, który uwielbiał zaskakiwać wnuków? Uwięziona w świecie bogactwa i przywilejów dziewczyna zostanie wciągnięta w niebezpieczną grę.” (opis z okładki)

Jak potoczą się dalsze losy Avery dowiecie się z kolejnych części, które dostępne są w bibliotece (najnowsza już wkrótce!). A.S.