Polecamy!

Witajcie. W tym tygodniu wybrałyśmy dla Was książkę obyczajową, której akcja toczy się w średniowiecznej Hiszpanii. To powieść Ildefonso Falcones „Katedra w Barcelonie”. Piękne katedry, miłość, wojna i inkwizycja – o tym wszystkim przeczytacie w tej książce. Kilka słów o fabule (opis z książki): „Bernat Estanyol chciał dla siebie i rodziny godnego życia. Ale godność chłopa dla średniowiecznych magnatów jest niczym… Zmuszony do ucieczki, zdany na łaskę i niełaskę losu, Bernat postanawia dotrzeć do Barcelony i zdobyć dla siebie i syna, Arnaua, wolność. Ale nawet tu muszą znosić upokorzenia i walczyć o przetrwanie. Arnau, żądny przygód chłopiec, który znajduje ucieczkę w zgłębianiu sekretów Barcelony, spotyka w zaułkach miasta przybranego brata – Joaneta. I trafia do świata budowniczych wznoszących jeden z cudów ówczesnego świata – gotycką katedrę Santa Maria del Mar…”

Zapraszamy do biblioteki! A. Szymoniak