Książka tygodnia

Witajcie w nowym roku szkolnym! Zapraszamy do naszego cyklu „polecajek”. Co piątek wystawiamy dla Was jeden tytuł z naszego księgozbioru, który warto przeczytać. Zamieszczamy również krótki opis fabuły, abyście mogli czy zaciekawi Was ta pozycja. Dzisiaj przedstawiamy „Królestwo mostu” Danielle Jensen. Oto kilka słów o fabule (opis z okładki): „Kiedy księżniczka Lara przybywa do Królestwa Mostu, by uczynić zadość postanowieniom traktatu pokojowego i poślubić władcę tej krainy, ma w głowie tylko jedną myśl: rzucę twoje królestwo na kolana. Jest gotowa uczynić wszystko, by skruszyć jego obronę. Od najmłodszych lat była szkolona na śmiertelnie niebezpiecznego szpiega, ma świadomość, że ta wroga kraina skrywa legendarne zło, ale i wielką obietnicę. Jako jedyne przejście przez wstrząsany burzami świat, Królestwo Mostu kontroluje przepływ ludzi i towarów, a jego władca się bogaci, rujnując inne państwa, także ojczyznę Lary. Lara zjawia się w pałacu, który ma się stać jej domem – jest pięknie położony wśród bujnych ogrodów, dziewczynie zdaje się, że to raj otoczony przez wzburzone morza – i poznaje przyszłego męża, Arena. Zaczyna się też zastanawiać, gdzie leży źródło zła. We wrogiej dotąd krainie dostrzega królestwo walczące o przetrwanie, a w Arenie mężczyznę, który ze wszystkich sił broni poddanych. Lara coraz lepiej rozumie konflikt o most, ale też nie może dłużej ignorować uczucia, które zaczyna ją łączyć z Arenem. Będzie musiała podjąć decyzję: czy stanie po stronie króla, czy wybawi własny lud.”

Zapraszamy po kolejne części przygód Lary do biblioteki! A.S.