Książka na najbliższy tydzień

Dzień dobry! Ostatnio czystym przypadkiem natknęłam się na konkurs organizowany przez wydawnictwo SQN. Zadaniem było jak najszybsze dodanie w komentarzu zdjęcia biblioteki. Spróbowałam wysyłając zdjęcie naszego księgozbiory. Udało się!!! W nagrodę biblioteka otrzymała książkę Pawła Radziszewskiego „ Niepowinność”.

Opis z okładki: „Opowieść o poszukiwaniu tożsamości w postapokaliptycznych realiach upadającego pegeeru.

Seweryn i Jacek są sąsiadami z różnych pięter tego samego szarego bloku. Na najwyższym mieszka syn dyrektora pegeeru, który chce być taki jak jego tato. Na parterze – syn palacza. On z kolei stara się być kimś innym niż jego ojciec. Marzena, w której obaj się kochają, zawsze wie, co powinna zrobić, ale nie pomaga jej to w byciu sobą. Rodzice straszą dzieci, że jeśli będą niegrzeczne, dyrektor pegeeru zamknie je w piwnicy. Bohaterowie trochę się boją, ale są ciekawi tego, o czym na osiedlu się nie rozmawia. Dlaczego palacz wypożycza książki? Kim są ludzie, którzy nie wychodzą na powierzchnię? Dlaczego dzieci wysłane do szkoły z internatem stamtąd nie wracają? Chociaż wiedzą, że nie powinni, Marzena, Jacek i Seweryn schodzą coraz głębiej, poznając prawdę o miejscu, w którym żyją, o swoich rodzicach i o sobie. Gdy zdają sobie sprawę, że o pewnych rzeczach woleliby nie wiedzieć, jest za późno, bo stają się dorośli.

Niepowinność to powieść o szarości, która wcale nie znajduje się pomiędzy czernią i bielą, lecz łączy w sobie wszystkie kolory świata.”

Książkę możecie wypożyczyć i dzielić się z nami odczuciami.

Wydawnictwu SQN i Pawłowi Radziszewskiemu serdecznie dziękujemy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii biblioteka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.