Książka tygodnia

Witajcie po wakacyjnej przerwie!

Zaczynamy nowy rok i zaczynamy nasz cykl „Polecajki”. Startujemy z „Silmarillion” J.R.R. Tolkiena. Na jednej z platform telewizyjnych w zeszłym tygodniu miał premierę nowy serial oparty na tej powieści angielskiego mistrza. „Pierścienie Władzy” to najdroższy serial w historii telewizji, który ponownie przenosi nas do baśniowego Śródziemia. Jeśli kochacie te klimaty to koniecznie musicie przeczytać tę książkę. Oto kilka słów o fabule: „Silmarillion to zbiór opowieści o Pierwszej Erze świata, czyli Dawnych Dniach, poprzedzających epokę, w której rozgrywa się akcja Władcy Pierścieni. Opowiedziane w książce legendy i mity sięgają zamierzchłych czasów, gdy pierwszy Władca Ciemności przebywał w Śródziemiu, a elfy Wysokiego Rodu toczyły z nim wojnę, by odzyskać Silmarile, trzy „świetliste klejnoty”, w których przetrwało światło Dwóch Drzew Valinoru. Książkę wypełniają legendy o Ainurach, Valarach, upadku Numenoru i Pierścieniu Władzy. Razem składają się one na niepowtarzalny obraz dziejów Śródziemia – od muzyki Ainurów, z której zrodził się świat, aż do końca Trzeciej Ery, gdy powiernicy Pierścienia odpłynęli z Szarej Przystani…”

Serdecznie zapraszamy do biblioteki, gdzie znajdziecie pozostałe książki Tolkiena! A. Szymoniak