Seriale a popularność książek

Witam wszystkich!

Dziś napisałam do Was parę słów na temat najpopularniejszych książek, które zekranizowano w formie serialu. W czasie pandemii i trwającego już rok lokdownu kina, podobnie jak pozostałe instytucje kultury zostały zamknięte. Prawie wszystkie wielkie premiery filmowe zostały przeniesione w czasie. Na popularności i prestiżu zyskały natomiast seriale telewizyjne, które kształtują trendy i nowe gwiazdy aktorskie. Przedstawiam Wam najpopularniejsze książki, na podstawie których powstały seriale bijące rekordy oglądalności na jednej z platform telewizyjnych. Oto one: „Gambit królowej” – znakomity serial i książka Waltera Tevisa, która gości na listach bestsellerów. Kto nie widział serialu „Bridgertonowie”? Cała seria książek Julii Quinn okupuje listy najpopularniejszych powieści. Co warto zaznaczyć, dużą popularność zyskały także tytuły Jane Austen, czyli angielska klasyka. Kolejny serial to „Firefly Lane” i powieść o tym samym tytule Kristin Hannah. Ostatni serial, o którym chce wspomnieć to francuski „Arsene Lupin” i powieści o tym bohaterze Maurice’a Leblanca. Który z seriali Wam się najbardziej spodobał, a może książka lepsza? Czekam na Wasze komentarze. Ps. A może chcecie zareklamować, jakiś inny oparty na książce?

Pozdrawiam serdecznie! A. Szymoniak (artykuł oparty na danych z portalu niestatystyczny.pl)