Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Witajcie! 1 marca obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To wspomnienie bardzo trudnego i tragicznego okresu w historii powojennej Polski. Zapewne uczyliście się na lekcjach historii o tragedii partyzantów, którzy nie uznawali powojennego ładu i płacili za to ciężkim więzieniem albo nawet swoim życiem. Dla wszystkich, którzy bardziej interesują się losem Żołnierzy Wyklętych polecam nasze książki i artykuły z czasopism. Dzięki ich lekturze lepiej poznacie przyczyny i skutki powojennej wojny partyzanckiej na terenach Polski Ludowej. Zachęcam Was do lektury, ponieważ min. na naszych terenach działali partyzanci w latach powojennych. Poznajcie historię, bo to jest część naszej tożsamości.

Zapraszam do biblioteki! A. Szymoniak