W Warszawie powstał mural poświęcony pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

Mural w Warszawie przy ul. Solec 85

Witajcie! Chciałam Wam dzisiaj pokazać piękny mural upamiętniający jednego z najwybitniejszych poetów czasów okupacji, przedstawiciela pokolenia Kolumbów, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. 22 stycznia dokładnie w setną rocznicę urodzin tragicznie zmarłego poety, odsłonięto w Warszawie malowidło na jego cześć.

22 stycznia odbyła się również retransmisja koncertu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik poświęconego twórczości Baczyńskiego. Współpraca polskich artystów zaowocowała wydaniem w zeszłym roku wyjątkowego albumu, zawierającego dziesięć utworów na podstawie wierszy poety.

Koncert Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik odbył się 21 grudnia. To właśnie z tego wydarzenia pochodzi nagranie, które zostanie udostępnione 22 stycznia na facebookowym profilu Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA).

Wszystkich wielbicieli poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapraszam również do biblioteki, gdzie możecie wypożyczyć tomiki jego poezji, życiorys i opracowania jego twórczości a także film „Baczyński” w reż. Kordiana Piwowarskiego. A. Szymoniak