Warto przeczytać

Witajcie! Co prawda jeszcze nie możemy się spotkać ale mam nadzieję, że od poniedziałku biblioteka będzie otwarta i będziecie mogli wypożyczać książki. Jak co tydzień przedstawiam Wam tytuł, który warto przeczytać. Dziś to „Kamerdyner” autorstwa Marka Klaty, Pawła Palińskiego, Mirosława Piepki i Michała Pruskiego. Oto kilka słów o fabule: „Świat, którego już nie ma. Zakazana miłość wciągnięta w wir globalnej polityki. Poplątane losy Kaszubów, Prusaków oraz tych, którzy przybywają na Pomorze z głębi Niemiec i odradzającej się Rzeczypospolitej ukazane na przestrzeni pięciu dekad. Nieznana brutalna zbrodnia…. Ona – niemiecka panna z bogatego domu. On – kaszubski chłopak, który po śmierci rodziców trafia na wychowanie do pruskiego dworu. Ich miłość musi być burzliwa. I jest. Tak samo, jak wielka historia, na której tle się rozgrywa…” (opis z okładki).

Książka oczywiście czeka na Was w bibliotece! A może widzieliście film „Kamerdyner” Filipa Bajona? Zdobył główną nagrodę na Festiwalu w Gdyni. Zobaczcie, lub przeczytajcie koniecznie! A. Szymoniak