Zapraszamy do wypożyczeń książki tygodnia!

Książkę znajdziecie na ladzie bibliotecznej

Witajcie! Dziś chciałam Wam zaproponować Wam książkę Pawła Huelle „Weiser Dawidek”. Jest to książka wielowymiarowa, którą można odczytać na wiele sposobów. Powieść ta została okrzyknięta „książką dziesięciolecia”. Oto kilka słów o fabule: „Historia oficjalnego śledztwa, prowadzonego w 1957 roku na Wybrzeżu w sprawie zaginięcia w tajemniczych okolicznościach żydowskiego chłopca Dawida Weisera, splata się z historią prywatnego dochodzenia, jakie po latach podejmuje w tej sprawie jeden z jego rówieśników i „wyznawców”. Kim naprawdę był Weiser, który swoim kolegom – dzieciom robotników Gdańskiej Stoczni – wciąż jawił się jako ktoś inny? A przede wszystkim, co się z nim stało?”

Jeżeli zaciekawił Was ten opis do zapraszamy do lektury! A.Szymoniak