Wracamy z cyklem „Książka tygodnia”

Witajcie! Co tydzień będziemy przedstawiać Wam jedną książkę, z krótkim opisem jej treści. Tytuł będzie wyeksponowany na ladzie, dzięki temu możecie łatwo ją znaleźć i wypożyczyć. Mamy nadzieję, że w taki sposób zachęcimy Was do wypożyczeń konkretnych tytułów, które warto przeczytać. Nowy rok szkolny zaczynamy z książką, która w zeszłym roku była na liście bestsellerów literatury młodzieżowej. To „Trzy kroki od siebie”.

Oto kilka słów o treści: „Stella i Will wiedzą, że powinni się trzymać od siebie z daleka. Wystarczy jeden oddech, jeden pocałunek, by jedno zaraziło drugie. Oboje są świadomi, że mogą umrzeć. Ale im więcej czasu spędzają razem na szpitalnych korytarzach, tym bardziej narzucony z góry dystans przypomina nieludzką karę. Czy naprawdę nie możesz nawet dotknąć osoby którą kochasz? Czy odrobina bliskości to wyrok śmierci dla nastolatków?

Dramat romantyczny o nieuleczalnej chorobie, jaką jest mukowiscydoza, i miłości, która rozkwita mimo zakazów.” Zapraszamy do biblioteki!

Ps. Książki przechodzą kwarantannę, zachowujemy wszystkie procedury bezpieczeństwa. A. Szymoniak