Seriale – kultura popularna w czasach zarazy

Witajcie drodzy czytelnicy! Dziś będzie trochę o tym, co warto obejrzeć w czasie pandemii koronawirusa (którego mamy już wszyscy serdecznie dość). Swój wolny czas też jesteście zmuszeni spędzać często w inny sposób niż dotychczas. Na pewno więcej czasu spędzacie w sieci, przed konsolą lub tv. Trzeba w końcu mieć jakąś odskocznie od trudnej codzienności. Ponieważ kina pozostają zamknięte (i pewnie jeszcze jakiś czas pozostaną) wielką popularność zyskały seriale. Już wcześniej ta forma przekazu miała wielką rzeszę fanów ale teraz w czasie izolacji społecznej jeszcze zyskała na popularności. Trzeba przyznać, że wybór jest bardzo duży. Każdy znajdzie coś dla siebie. Poziom tej formy sztuki filmowej też jest wysoki. Chciałabym, żebyście podzielili się z innymi czytelnikami tytułami, które warto zobaczyć. Ja polecę Wam kilka seriali, które mnie bardzo się podobały. Oczywiście to wybór całkowicie subiektywny i wiem, że każdy ma inny gust ale może komuś jeszcze się spodobają te tytuły.

Oto moja lista: 1. Serial Czarnobyl – pisałam o nim kilka postów wcześniej, więc tutaj tylko wspomnę, że dla mnie rewelacja. 2. Wiedźmin – oczywiście ile fanów tyle opinii ale dla mnie ok. Henry daje radę i ogólnie parę rzeczy do poprawki ale tak się cieszę, że powstał, że daję go na moją listę. 3. The Crown – spore zaskoczenie tym serialem z mojej strony na plus. Serial o brytyjskiej rodzinie królewskiej ale tak naprawdę dowiadujemy się sporo ciekawych rzeczy o Wielkiej Brytanii i jej historii. 4. Into the night – moje ostatnie odkrycie. Ciekawy pomysł i fajnie zbudowane napięcie. Fabuła luźno oparta na pomyśle powieści Jacka Dukaja. 5. Wataha – w końcu polski serial ciekawy ale prym dla mnie wiodą piękne zdjęcia dzikich Bieszczad. Czekam na Wasze propozycje seriali na długie wiosenne wieczory w komentarzach na fb. Pozdrawiam i miłego oglądania! A. Szymoniak

Ps. Widzę, że dużą popularnością cieszył się wczorajszy post z zagadkami literackimi obiecuję, że w przyszłym tygodniu przygotuję trudniejsze filmowe:)