Nagroda Literacka NIKE 2019

Wczoraj odbyła się uroczysta gala, na której wręczono najważniejszą literacką nagrodę w Polsce NIKE. Otrzymał ją Mariusz Szczygieł za zbiór reportaży pt. „Nie ma”. Jest to złożona z wielu historii i głosów opowieść o współczesnym człowieku, prawdach najważniejszych, pustce, przemijaniu, tęsknocie, bólu i nadziei.nike

Oprócz wygranej książki nominowane były: „Błoto słodsze niż miód” Małgorzaty Rejmer, „Ota Pavel. Pod powierzchnią” Aleksandra Kaczorowskiego, „Prymityw. Epopeja narodowa”Marcina Kołodziejczyka, „Krótka wymiana ognia” Zyty Rudzkiej, „Turysta polski w ZSRR” Juliusza Strachoty i „Królestwo” Szczepana Twardocha.

Wyróżnioną książkę postaramy się jak najszybciej zakupić do naszej biblioteki.