Książka tygodnia

Drodzy czytelnicy!

Wraz z początkiem roku szkolnego wznawiamy cotygodniowy cykl przedstawiający ciekawe pozycje literackie. Zaczniemy od wspomnień wojennych, ponieważ początek września to czas kiedy często myślimy o  II wojnie światowej. Książka „Dziewczyny wojenne” Łukasza Modelskiego to wspomnienia jedenastu kobiet, których wojenne losy były niezwykle ciekawe. dziewczyny-wojenne_okladka

Oto kilka słów o fabule książki:

„Wojna to z pozoru męska sprawa. Zmienia jednak kobiece losy równie mocno jak męskie. Jak żyć w czasach, gdy własne wesele kończy się aresztowaniem przez gestapo? Gdy tylko bliski poród wstrzymuje wykonanie wyroku śmierci, wypełenienie zaś zadania wymaga nawiązania romansu z wrogiem? Jak zachować kobiecą wrażliwość, gdy wokół panuje okrucieństwo? Kiedy najmodniejszym dodatkiem staje się biało-czerwona opaska, a w torebce, obok szminki i lusterka, trzeba schować pistolet?”

Zapraszamy do biblioteki!