Holokaust w zbiorach biblioteki

W przed dzień zbliżającej się 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim w bibliotece powstała tematyczna wystawka zbiorów około tematycznych. Dla wszystkich chcących pogłębić swoja wiedze o holokauście mamy książki beletrystyczne, popularnonaukowe oraz filmy.

Terminem holokaust określa się prześladowania i zagładę milionów żydów przez władze III Rzeszy oraz jej sojuszników w okresie II wojny światowej.

Uczy nas, że nie wolno być biernym i obojętnym na cudzą krzywdę, niesprawiedliwość i zło.

Nasza szkoła w tym roku czynie bierze udział w akcji Żonkile, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ma ona na celu rozpowszechnianie wiedzy na temat samego powstania, jednak przez lata stała się również symbolem otwartości, solidarności, a także niezgody na okrucieństwo wojny.

Zapraszamy do biblioteki w celu wspominania i upamiętnienia wydarzeń razem z nami.