Poczytajcie w Święta

Witajcie! Święta Wielkanocne tuż tuż. Już od dzisiejszego popołudnia zaczynacie przerwę świąteczną. Zachęcamy do tego, że by w tym czasie znaleźć choć trochę czasu na relaks z książką. Pamiętajcie, że to najlepsza forma odpoczynku po przedświątecznych przygotowaniach. Proponujemy zatem powieść młodzieżową, która cieszy się w naszej bibliotece sporym zainteresowaniem. To „Legenda” Marie Lu. Tytuł ten to pierwszy tom serii. Przeczytajcie krótki opis fabuły (opis z okładki): „Po serii katastrof naturalnych, wywołanych globalnym ociepleniem, Stany Zjednoczone przestają istnieć. na ich gruzach powstają Kolonie oraz Republika – zajadli wrogowie, którzy zwalczają się wzajemnie. W republikańskim Los Angeles mieszka June, która pochodzi z elity i ma przed sobą świetlaną przyszłość. Dla ojczyzny jest gotowa robić wszystko. Day żyje w slumsach i każdego dnia walczy o przetrwanie. Poza tym sabotuje działania rządu Republiki, bo uważa go za dyktaturę. Gdy podczas pełnienia służby zostaje zamordowany Metias, starszy brat June, dowody wskazują na Daya. tylko jedna osoba jest na tyle zdeterminowana, by sprawdzić, czy nieuchwytny buntownik dokonał tego zabójstwa. Ale rząd już postanowił: pierwszą misją June jako agentki będzie pomszczenie śmierci brata…”

Jak potoczą się dalsze losy tej dwójki dowiecie się czytając tę i pozostałe części cyklu dostępne w naszej bibliotece. Zapraszamy! A.S.