Polecamy

Witajcie! Dziś 1 marca obchodzony jest Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Nawiązując do tego święta polecamy Wam dzisiaj książkę Szymona Nowaka „Dziewczyny wyklęte”. To zbiór historii dziewcząt służących w partyzantce. Przeczytajcie fragment opisu z okładki: „Szesnaście porywających opowieści o walce, dramatycznych wyborach, ucieczkach, upokorzeniach i więziennej wegetacji. Inka, Marcysia, Perełka, Wanda, Jaga, Krystyna, Jasiek, Czesława, Irena, Blondynka, Lala, Danka, Sarenka, Dziunka, Krysia, Siostra Izabela. Te z nich, które nadal żyją, przeżywają swe wspomnienia inaczej niż mężczyźni. Wciąż pamiętają, kto i gdzie został ranny, jakiego użyły środka odkażającego i czy wystarczyło bandaży.”

Poznajcie te ciekawe historie w tej i drugiej części „Dziewczyn Wyklętych”. Zapraszamy do biblioteki. A.S.