Książka tygodnia

Witajcie! Zgodnie z tradycją przedstawiamy Wam kolejną książkę z naszych zbiorów, którą polecamy Wam przeczytać. Tym razem wybrałyśmy reportaż Piotra Trybalskiego „Wszystko za K2. Ostatni atak lodowych wojowników.” To opowieść o ludziach, którzy ponad wszystko kochają góry i poświęcą naprawdę wiele, by je zdobyć. Przeczytajcie kilka słów o fabule książki: „Wszystko za K2 krok po kroku opisuje ekspedycję, która emocjonowała ludzi na całym świecie. Proces aklimatyzacji, tajniki przetrwania w surowych warunkach. Akcja ratunkowa na Nanga Parbat oraz samotny atak szczytowy Denisa Urubki. Starcie charakterów, aspiracji i determinacji, konflikty i kryzysy, a także codzienność w bazie i oczekiwania na okna pogodowe. Wielowątkowy reportaż o ryzyku, pasji i ambicji, które często wyrastają ponad ośnieżone szczyty Himalajów, dopełniony historiami z wcześniejszych prób zdobycia K2, wspomnieniami o najważniejszych i najciekawszych chwilach złotej ery polskiego himalaizmu.”

Dla wszystkich kochających góry i tych lubiących ciekawe historie, książka czeka w bibliotece. Zapraszamy! A.S.