Książka na czerwcowy weekend

Witajcie! Wszyscy czujemy już lato. Pogoda za oknem piękna. Wybrałam więc dla Was książkę, której akcja rozgrywa się pewnego lata. Powieść Hanny Kowalewskiej „Tego lata w Zawrociu” zabierze Was do pięknego, klimatycznego dworku, który skrywa wiele rodzinnych tajemnic. Przeczytajcie krótki opis fabuły: „Matylda, mieszkanka warszawskiego blokowiska, pracująca na co dzień w teatrze, dostaje niespodziewanie w spadku po mało znanej babce malowniczy dom na prowincji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie inni kandydacie na spadkobierców, choćby dwoje ukochanych wnuków babki. Dlaczego ja? – zastanawia się Matylda. By odpowiedzieć na to pytanie, musi poznać nie tylko tych, których babka pominęła, ale przede wszystkim osobę, która ją wybrała. Jak to zrobić, gdy widziało się babkę Aleksandrę raz w życiu i ma się wokół siebie same zagadki, te z przeszłości i teraźniejszości? Czy Matyldzie uda się odgadnąć motywacje ekscentrycznej i niezwykłej kobiety, która podarowała jej Zawrocie, oraz ułożyć się z krewnymi i pokochać dom na prowincji?”

Przekonajcie się jak potoczy się dalszy ciąg tej historii i wypożyczcie pierwszy tom sagi o Zawrociu! Zapraszamy do biblioteki! A.S.