Książka na długi weekend

Witajcie! Pogoda za oknem nie nastraja do aktywności, a więc ten weekend zachęcamy do spędzenia pod kocykiem z dobrą książką. Na początek nowego 2023 roku proponujemy kryminał szwedzki. Powieść Camillli Lackber „Księżniczka z lodu” to pierwszy z cyklu sagi kryminalnej z Fjallbacki. Ta niezwykle popularna szwedzka pisarka jest jedną z najpoczytniejszych autorek tego typu powieści na świecie. Jeżeli chcecie poznać fenomen jej powieści, w których oprócz wątków kryminalnych jest doskonały wątek obyczajowy, musicie zacząć od tej pozycji. Poznajcie zatem fabułę: „Gdy w spokojnym miasteczku Fjallbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wilkoner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck, żeby przyjrzała się tej tragedii. Ericka wspólnie z Patrikiem Hedstromem, kolegą z młodzieńczych lat, a obecnie policjantem, próbują rozwikłać sprawę. Wkrótce zaczynają podejrzewać, że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości…” (opis z okładki)

Zapraszamy po ciąg dalszy do biblioteki. Sięgnijcie po książkę, która sprzedała się w milionach egzemplarzy. Zapraszamy! A.S.