Książka tygodnia

Witajcie! Dzisiaj zabierzemy Was do świata fantastyki. Proponujemy książkę MacKenzie Lee „Loki. Gdzie zaległy kłamstwa”. Lubicie świat Marvelowskich produkcji? To książka w sam raz dla Was. Oto kilka słów o treści (opis z okładki): „Młody Loki, na długo przed tym, jak zaczął wchodzić w drogę Avengersom, rozpaczliwie stara się udowodnić, że jest zdolny i dzielny, chociaż wszyscy dookoła najwyraźniej podejrzewają, że jest zły i zdeprawowany… Wszyscy poza Amorą. Kandydatka na nadworną czarodziejkę Asgardu wydaje się jego bratnią duszą – kimś, kto ceni magię i wiedzę. Lecz, gdy Loki i Amora doprowadzają do zniszczenia jednego z najcenniejszych przedmiotów w Asgardzie, dziewczyna zostaje wygnana na Ziemię, gdzie jej moce maleją, powoli i w okrutny sposób. Loki, pozbawiony wsparcia jedynej osoby, która zawsze patrzyła na jego magię jak na dar, a nie zagrożenie, pogrąża się w rozpaczy i znika w cieniu swojego powszechnie uwielbianego brata Thora. Jednak pewnego dnia okazuje się, że asgradzka magia ma związek z seria tajemniczych morderstw na Ziemi. Odyn wysyła Lokiego, aby zbadał tę sprawę. Ten zaś, gdy trafia do dziewiętnastowiecznego Londynu, rozpoczyna podróż, która nie tylko doprowadzi go do możliwego sprawcy zbrodni, lecz także wskaże drogę do odkrycia źródła własnej mocy i tego, kim powinien się stać.”

Zapraszamy do biblioteki! A .S.