Książka tygodnia

Witajcie! Jak zwykle w piątek przedstawiam Wam polecaną przez nas książkę, ze zbiorów naszej biblioteki. Tym razem gorąco zachęcam do wypożyczenia tytułu „Ono” Doroty Terakowskiej. To pisarka o wielkiej wrażliwości, bardzo ceniona przez czytelników i wielokrotnie nagradzana za swoje powieści. Autorka ta nie ucieka przed trudnymi tematami, których większość osób woli nie dostrzegać. Oto kilka słów o fabule książki: „Ewa ma dziewiętnaście lat. Mieszka z rodziną, czuje się jednak samotna. Marzy o lepszym życiu, o wyrwaniu się z ubogiego miasteczka gdzieś na południu Polski, o miłości, która odmieni jej los. Niejasne, wzięte z filmów wyobrażenia dziewczyny zderzają się z brutalną rzeczywistością. Staje przed wyborem. Szuka wskazówki na przyszłość, podpowiedzi, co dalej.Zaczyna patrzeć na wszystko, co ją otacza, oczami dziecka, które ma przyjść na świat. Próbuje mu ten świat objaśnić, a zarazem usprawiedliwić. I Ewa, i Ono muszą podjąć decyzję, czy wart jest wysiłku narodzin.” (opis z okładki)

Zapraszam do wypożyczeń tej i innych powięści tej autorki. A. Szymoniak