Książka tygodnia

Witam! Dziś romantycznie. Wybrałam dla Was książkę niezwykle popularnej autorki, mianowicie Lucindy Riley. To „Tajemnice zamku”. Znajdziecie tu romans, tajemnice i podróż w czasie do II wojny światowej. A oto kilka słów o fabule: „Dzisiaj… Emilie zawsze starała się żyć zupełnie inaczej niż jej arystokratyczni przodkowie. Marzyła, by zostać weterynarzem. W zupełności wystarczało jej paryskie mieszkanie, skromne życie i praca. Aż do śmierci matki, kiedy to stała się jedyną spadkobierczynią zamku na południu Francji. Wspomnienie czasów dzieciństwa, kiedy świat zaczynał się i kończył w starej bibliotece pełnej regałów z książkami, oraz czytającego z nią ojca powstrzymują Emilie przed sprzedażą nieruchomości. Przeglądając stare wolumeny, Emilie natrafia na wypełniony wierszami notatnik i znajduje nić łączącą ją z przeszłością oraz ślad tajemniczej i pięknej Sophie, której tragiczna historia na zawsze zmieniła losy rodziny Emilie. … i wczoraj Rok 1943. Młoda agentka brytyjskiego wywiadu, Constance, po przyjeździe do Francji natychmiast zostaje odcięta od łączników. Przypadkowo trafia do domu francuskich arystokratów, który okazuje się siedliskiem kłamstw i tajemnic. Musi zmierzyć się z intrygami i niebezpieczeństwami oraz stanąć przed wyborami, których konsekwencje wyznaczą losy przyszłych pokoleń…”

Tę oraz inne książki o podobnej tematyce Lucindy Riley znajdziecie w naszej bibliotece. Zapraszamy! Anita Szymoniak

PS. Pamiętajcie o fotobudce i słodyczach na Dzień Dziecka!