Mały Książę wśród Wolnych Lektur

Dzień dobry!Gdy za oknami towarzyszy Nam siarczysty mróz, a dróg prawie nie widać spod warstw białego puchu zwanego śniegiem, najlepszą rzeczą jest usiąść w wygodnym fotelu, okryć się ciepłym kocem, w rękach trzymać kubek gorącej herbaty lub słodkiego kakao i zatopić się w literackim świecie zatopionym na zadrukowanych kartkach książek.Na pewno każdy z Was zna serwis i projekt Wolne lektury, w ramach którego za darmo udostępniane są czytelnikom utwory dostępne w domenie publicznej, czyli całkowicie legalne. Całe książki oraz drobniejsze dzieła (najczęściej lektury, ale nie tylko) można czytać, drukować, pobierać na swoje urządzenia lub słuchać jako audiobooki. Ostatnio do tej wirtualnej biblioteki dodano najbardziej znane dzieło francuskiego pisarza Antoine de Saint Exupery’ego – „Mały Książę”. Książkę znajdziecie pod adresem: https://wolnelektury.pl/…/saint-exupery-maly-ksiaze/ . Powinna ona być Wam dobrze znana, jeśli nie zapraszam do lektury. W momencie gdy dostęp do biblioteki jest ograniczony, zachęcam do zajrzenia do serwisu wolnelektury.pl może znajdziecie tam też inne perełki warte polecenia. Jeśli fundacji Nowoczesna Polska (prowadzącej projekt) uda się dopiąć celu, w niedługim czasie w takiej samej wersjo można będzie zapoznać się z dziełem G. Orwella – „Rok 1984”.

Pozdrawiam I. Górka