Dziś polecamy serię Bereniki Miszczuk

Witam! Jak co piątek polecamy Wam kolejną książkę ze zbiorów naszej biblioteki. Dziś przygotowałam dla Was „Szeptuchę” Bereniki Miszczuk. Warto zaznaczyć, że mamy dla Was wszystkie części serii, bowiem „Szeptucha” to pierwszy tom. Autorka w swoich książkach przenosi czytelników do Polski ale całkiem innej, niż ta w której obecnie żyjemy. Przeczytajcie dlaczego : „XXI wiek. Polska wciąż jest królestwem rządzonym przez Piastów. Mieszko I jednak nie przyjął chrztu. Gosia po ukończeniu medycyny jedzie na wieś na obowiązkową roczną praktykę u szeptuchy, wiejskiej znachorki, która jest podstawowym ogniwem polskiej służby zdrowia. Jako, że Gosia jest kobietą na wskroś nowoczesną, nie cierpi przyrody, panicznie boi się kleszczy i wierzy tylko w antybiotyki. Na dodatek jest samotna. Okazuje się jednak, że wielką miłość można spotkać wszędzie, nawet w świętokrzyskim lesie. Tylko czy uczeń lokalnego wróża, najprzystojniejszy mężczyzna, jakiego Gosia do tej pory widziała, naprawdę jest tym, za kogo go uważa? I co się stanie, gdy słowiańscy bogowie postanowią sprawić, by w nich uwierzyła?” (opis z okładki)

Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, romans i ogromna dawka humoru! Musicie koniecznie przeczytać! Zapraszamy do wypożyczeń! A. Szymoniak