W tym tygodniu warto wypożyczyć…

Jesień to wspaniały czas na czytanie ciekawych książek!

Witajcie! Dziś piątek, początek weekendu, a więc czas zaproponować Wam kolejny tytuł do czytania na coraz dłuższe jesienne wieczory. Tym razem przygotowaliśmy coś dla fanów historii. To „Życie średniowiecznej kobiety” Frances Gies i Josepha Gies. Oto kilka słów o fabule: „Dwoje cenionych historyków zabiera nas w fascynującą podróż śladami średniowiecznych kobiet. Przedstawia Wam sylwetki niewiast spełniających się w roli matek, sprawujących z mężami władzę i tych uciekających przed zalotnikami do zakonów. Królowe i służące. Mniszki i morderczynie. Żony i kochanki. Femme fatale wykorzystujące swoje ciało do zdobywania tytułów i majątku. Niektóre z nich nie cofały się przed najpodlejszymi intrygami i po trupach dążyły do celu. Inne wykazywały się nieprzeciętnymi zdolnościami, wpływały na decyzje polityczne swoich mężów albo spełniały się jako opiekunki ogniska domowego. Historia tych kobiet to porywająca wyprawa w świat średniowiecznych układów.”

Zapraszamy do biblioteki! A.Szymoniak