Książka tygodnia

Witajcie! Biblioteka jest znowu otwarta, a więc wznawiam cotygodniowy cykl „Książka tygodnia”. Dziś nie mogę polecić innej powieści jak tylko „Miłość w czasach zarazy” Gabriela Garcii Marqueza. Tytuł tej opowieści jest jak najbardziej na czasie, a oto kilka słów o treści: „Powieść jest historią miłości, która spełnia się po półwieczu oczekiwania, o dorastaniu do miłości niewydarzonego bękarta i poety – Florentino Arizy oraz trzeźwej, rozsądnej Ferminy Dazy. Oboje przechodzą przez wszystkie kręgi miłości – młodzieńcze zadurzenie, małżeństwo z rozsądku, szalone namiętności, miłości idealizowane i ulotne pragnienia cielesne. Ta niespotykana w dotychczasowej twórczości Garcii Margueza tematyka i tonacja przysporzyła pisarzowi miliony nowych czytelników na całym świecie”. (opis z okładki)

Książka czeka na Was w bibliotece! Pozdrawiam A. Szymoniak