8 maja Dzień Bibliotekarza

Tydzień Bibliotek organizowany od 2004 roku przez tysiące polskich bibliotek w dniach 8-15 maja, połączony z Dniem Bibliotekarza, był zawsze symbolem  jedności bibliotekarzy, naszej determinacji i kreatywności w promowaniu wartości kulturowych, edukacyjnych bibliotek, pokazywaniu ich niezbędności w życiu każdego społeczeństwa.

W obecnej sytuacji zamknięcia i izolacji wygląda to zupełnie inaczej niż sobie wyobrażałyśmy. Miałyśmy plany , pomysły jak będzie to wyglądać w naszej szkole , chciałyśmy zorganizować konkursy, cieszyć się razem z Wami naszą szkolną biblioteką tak abyśmy wszyscy mogli świętować . Jest inaczej ale staramy się abyście czuli , że biblioteka choć zamknięte ma drzwi to serce dla Was zawsze otwarte.