,,OGLĄDAJ GDZIE CHCESZ I KIEDY CHCESZ ‘’

A może tak na chwilę lub dwie przenieść się w inny świat? Świat opery, operetki, baletu, teatru , sztuki, pięknych strojów , muzyki? Wszak muzyka jest dobra na wszystko. Mamy taka możliwość !

Teatr Wielki Opera Narodowa udostępnił na swojej stronie za darmo:)

http://vod.teatrwielki.pl/

POLECAMY:)

Na ostatnie dni Wielkiego Postu polecamy…

Oto człowiek. Droga krzyżowa z Jerozolimy - Dobroci.pl
Ten album to niezwykła podróż jednego z najpopularniejszych rekolekcjonistów, ojca Adama Szustaka OP.Próbuje On znaleźć odpowiedzi na pytanie: „Kim jest człowiek? Publikacja zawiera przepiękne zdjęcia z Ziemi Świętej.

Kim jest człowiek?
„Najczęściej szukamy wielkich olśnień, odkrywczych znaczeń tekstów Ewangelii, jakichś wywracających życie przemian, a tu celem jest to, by po prostu iść. Podążać drogą, którą szedł Jezus, i mijać zakątki, ulice, patrzeć na ludzi. Podążać krok w krok za Nim, obok Niego, z Nim. Tak zwyczajnie. Bo w tej drodze może być ukryta łaska dla nas. A w życiu chodzi właśnie o to, „by łaska siadła”.”
Adam Szustak OP „

Literacki Nobel dla OLGI TOKARCZUK !!!

Lieteracką Nagrodę Nobla za rok 2018 otrzymała polska pisarka Olga Tokarczuk! Autorce serdecznie gratulujemy a naszych czytelników zapraszamy do biblioteki na okolicznościową wystawkę poświęconą laureatce. Przypomnijmy, że dotychczas polskimi laureatami Nagrody Literackiej  Nobla byli: Henryk Sienkiewicz, Władysław Reymont, Czesław Miłosz i Wislawa Szymborska. Olga Tokarczuk jest piętnastą kobietą w historii wyróżnioną tą prestiżową nagrodą. Nagrode za rok 2019 otrzymał austriacki pisarz i tłumacz Peter Handke.tokarczuk

Oto spis książek Olgi Tokarczuk dostępnych w naszej bibliotece: Dom dzienny, dom nocny, Bieguni, E.E., Księgi Jakubowe, Lalka i perła, Podróż ludzi księgi, Prawiek i inne czasy, Profesor Andrews w Warszawie, Wyspa.

Zapraszamy do lektury !