Regulamin biblioteki

1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
  2. Godziny urzędowania biblioteki podane są na drzwiach wejściowych.
  3. Przed skorzystaniem z czytelni należy wpisać się do zeszytu odwiedzin.
  4. W bibliotece można spożywać posiłki z zachowaniem szczególnej ostrożności.
  5. W bibliotece można rozmawiać, ale nie należy przeszkadzać innym użytkownikom.
  6. Na terenie biblioteki bez konsultacji z nauczycielem można korzystać z wszystkich dostępnych zbiorów bibliotecznych.
  7. Nie wolno wynosić materiałów bibliotecznych poza obręb biblioteki bez uzgodnienia tego z bibliotekarzem.
  8. Jednorazowo można wypożyczyć 4 książki w tym najwyżej dwie lektury na okres 1 miesiąca. Termin zwrotu można przedłużyć po uzgodnieniu z nauczycielem bibliotekarzem.
  9. Słowniki, encyklopedie, inne materiały z księgozbioru podręcznego, płyty DVD, CD, gry planszowe i puzzle można wypożyczać po uzgodnieniu z bibliotekarzem tylko na jeden dzień.
  10. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.
  11. Bibliotekarz może zażądać wcześniejszego zwrotu książki.
  12. Na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego książki powinny być zwrócone do biblioteki.
  13. W przypadku wypożyczania książek na wakacje należy wcześniej zwrócić wszystkie książki i czasopisma do biblioteki.
  14. Książki wypożyczone na wakacje należy oddać w pierwszym dniu nauki po wakacjach.
  15. W przypadku zmiany lub ukończenia szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.
  16. W razie zagubienia materiałów bibliotecznych należy fakt ten zgłosić bibliotekarzowi, by uzgodnić rodzaj ekwiwalentu, który należy odkupić.

Zasady korzystania z czytelni multimedialnej

1. Z czytelni multimedialnej mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
  2. Godziny pracy czytelni podane są na drzwiach wejściowych.
  3. Przed skorzystaniem z czytelni multimedialnej należy wpisać się do zeszytu odwiedzin.
  4. W czytelni można spożywać posiłki z zachowaniem szczególnej ostrożności i odległości od sprzętu komputerowego.
  5. W czytelni można rozmawiać, ale nie należy przeszkadzać innym użytkownikom.
  6. Na terenie czytelni bez konsultacji z nauczycielem można korzystać z wszystkich dostępnych zbiorów bibliotecznych.
  7. Przy jednym stanowisku komputerowym może jednocześnie siedzieć dwóch użytkowników:
    • Bibliotekarz może w każdej chwili przerwać sesję użytkownika.
    • Pierwszeństwo mają osoby poszukujące informacji potrzebnych do nauki szkolnej.
    • Bez zgody opiekuna pracowni nie wolno instalować na komputerach żadnych programów.
    • Pojedyncza sesja trwa najwyżej godzinę. Można ją przedłużyć, jeżeli nie ma innych osób chcących skorzystać z komputera
  8. Zakazane jest łamanie praw autorskich
  9. Za zniszczenia wynikające z niewłaściwego użytkowania sprzętu komputerowego odpowiada użytkownik.
  10. Nie wolno wynosić czasopism i sprzętu komputerowego poza obręb czytelni bez uzgodnienia tego z bibliotekarzem.
  11. Można wypożyczać 2 czasopisma na okres 1 miesiąca. Termin zwrotu można przedłużyć po uzgodnieniu z nauczycielem bibliotekarzem.
  12. Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na ich stan i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi bibliotekarzowi.
  13. Bibliotekarz może zażądać wcześniejszego zwrotu czasopisma.
  14. Na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego czasopisma powinny być zwrócone do biblioteki.
  15. W przypadku wypożyczania czasopism na wakacje należy wcześniej zwrócić wszystkie książki i czasopisma do biblioteki.
  16. Materiały biblioteczne  wypożyczone na wakacje należy oddać w pierwszym dniu nauki po wakacjach.
  17. W przypadku zmiany lub ukończenia szkoły czytelnik zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.
  18. W razie zagubienia materiałów bibliotecznych należy fakt ten zgłosić bibliotekarzowi, by uzgodnić rodzaj ekwiwalentu , który należy odkupić.