Książka na Mikołajki!

Witajcie!

Mamy nadzieję, że byliście grzeczni i przyszedł do Was Św. Mikołaj w tym roku. Pewnie część z Was dostała w prezencie książkę?kroniki-rodu-kane-tom-1-czerwona-piramida-b-iext35838788 My polecamy Wam lekturę pierwszej części „Kronik Rodu Kane” pt. „Czerwona piramida”. Oto kilka słów o książce autorstwa Ricka Riordan’a: Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w Londynie, jej brat natomiast podróżuje po świecie z ojcem, wybitnym egiptologiem doktorem Juliusem Kane’em. Pewnej nocy doktor Kane zabiera Cartera i Sadie na „eksperyment naukowy” do Muzeum Brytyjskiego, w nadziei że uda mu się z powrotem połączyć rodzinę. Zamiast tego jednak uwalnia egipskiego boga Seta, który skazuje doktora na wygnanie, a jego dzieci zmusza do ucieczki. Wkrótce Sadie i Carter odkrywają, że budzą się wszyscy bogowie Egiptu, a najgorszy z nich – Set – chce zniszczyć rodzinę Kane. Aby go powstrzymać, dzieci muszą podjąć niebezpieczną podróż po całym świecie. Będzie to zadanie, które przybliży je do prawdy o rodzinie i ujawni jej powiązania z tajnym stowarzyszeniem istniejącym od czasów faraonów.

Zapraszamy do biblioteki, gdzie czekają na Was kolejne dwa tomy cyklu: „Ognisty tron” i „Cień węża”.

(źródło opis książki)