Dziś polecamy!

Witajcie! Na dziś przygotowaliśmy dla Was książkę o niezwykłych kobietach, które przeszły przez piekło zesłania. Pamiętacie książkę „Dziewczyny z Powstania”? To poznajcie „Dziewczyny z Syberii. Prawdziwe historie” Anny Herbich. Oto kilHerbich_Dziewczyny-z-syberii_500pcxka słów o treści: Tragedia każdej z nich zaczęła się podobnie: walenie kolbami w drzwi, parę chwil na spakowanie rzeczy, rozpacz, wagony bydlęce. Tysiące kilometrów podróży w nieznane. Na Syberii czekały je niewolnicza praca, walka o życie swoich i bliskich, głód, choroby i straszliwe mrozy. Siła charakteru, więzi rodzinne, wiara, a czasem niespodziewana łagrowa miłość pozwoliły kobietom przetrwać na nieludzkiej ziemi. Doświadczyły niewyobrażalnego cierpienia, jednak nic nie było w stanie ich pokonać.

Zapraszamy! A już wkrótce w bibliotece będzie można wypożyczyć „Dziewczyny wyklęte”!