Dziś proponujemy biografię!

Witajcie! Tym razem proponujemy Wam jedną z najgłośniejszych biografii piłkarskich ostatnich lat. To wspomnienia Zlatana Ibrahimowicia „Ja, IBRibra_okladka_drukA”. Książka była nominowana do nagrody Sportowa Książka Roku w Szwecji. Wszyscy fani piłki nożnej z pewnością znają tę barwną postać. My zachęcamy do lektury książki, która powstała we współpracy z Davidem Lagercrantz’em. Oto kilka słów o fabule: „Możesz wyciągnąć człowieka z getta, ale nigdy getto z człowieka”. Tak głosi napis znajdujący się w przejściu podziemnym, które Zlatan Ibrahimović jako dziecko pokonywał z zaciśniętym gardłem, by wrócić do domu. To prawda. Bo pochodzi z Rosengard, sypialnej dzielnicy położonej na peryferiach Malmo. Tam Zlatan zaczął budować swoją legendę od pary butów kupionych w supermarkecie za 59 koron. Wszędzie, gdzie trafiał, pałał żądzą zemsty wobec tych, którzy wydawali mu się źli. Rodzice jego kolegów zbierali podpisy, by wyrzucić go z drużyny, trenerzy zawsze byli bardziej chętni do krytyki niż do pochwał”.

W naszej bibliotece znajdziecie również biografie polskich piłkarzy: Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego. Zapraszamy!