Książka tygodnia na „Prima aprilis”

Witajcie! Już jutro 1 kwietnia, a więc święto żartów i psikusów. My, jak co roku, przygotowałyśmy na ten dzień specjalną książkę z naszych zbiorów. Staramy się, aby wybrana na ten tydzień opowieść była nieco inna od typowych pozycji literackich. A zatem nieco szalona książka tygodnia to tym razem : „Miasto potwór” Joanny Guszty i Przemka Liputa. U nas zajmuje miejsce w dziale „Architektura”. Poczytajcie o treści tej niezwykłej „polecajki”: „Zaraz, zaraz! Kto tu właściwie jest potworem? Miasto wygląda potwornie. Potwór to ekspert od spraw miast. Kiedy pojawia się w Miastoszewie, mieszkańcy zaczynają sporo rozumieć. Tylko kto kogo zje w finale tej historii? Przeczytajcie książkę, a prawdopodobnie odnajdziecie w niej swoje własne miasta i potwory , być może nawet nauczycie się o nich czegoś nowego…”

Dla wszystkich tych, którym przestrzeń w której żyją nie jest obojętna to pozycja obowiązkowa! Zapraszamy do biblioteki! Nasze zbiory czasem zaskakują! A.S.