Książka na weekend

Witajcie! Dzisiaj zachęcimy Was do spojrzenia w niebo. Już niedługo wszyscy będziemy wypatrywać pierwszej gwiazdki. Warto więc poznać nasz nieboskłon i dowiedzieć się więcej o wszechświecie, który nas otacza. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w książce, jaką dla Was przygotowaliśmy. To „Wszechświat w twojej dłoni” Christopke Galfarda. Oto co znajdziecie w środku: „Gdy wieczorami patrzysz w niebo, widzisz tylko tajemniczą i niepokojącą przestrzeń. Granatowa otchłań przetykana mrugającymi gwiazdami stanowi zagadkę, nad którą pewnie się zastanawiasz. Jednak naukowy język, którym zwykle opisuje się wszechświat, sprawia, że zamiast zgłębiać teorię Wielkiego Wybuchu, czujesz, że zaraz wybuchnie ci głowa. Właśnie dlatego musisz przeczytać tę książkę. Christophe Galfard, uczeń samego Stephene Hawkinga, zabierze cię na niezwykłą wyprawę 10 milionów lat świetlnych od Ziemi, pokaże powierzchnię gasnącej gwiazdy lub zmniejszy cię do rozmiarów atomu. Dzięki sile wyobraźni, bez trudnych definicji i skomplikowanych obliczeń odkryjesz prawdzie piękno wszechświata.” (opis z książki)

Zapraszamy do biblioteki po książki popularno-naukowe! A.S.