Książka tygodnia

Witajcie! Oto kolejna pozycja z naszego księgozbioru, która czeka na Wasze wypożyczenie. Dzisiaj do czytania zachęcać Was będzie powieść Leszka Hermana „Sedinum”. To pierwsza część cyklu książek przygodowych, dla osób lubiących historyczne zagadki. „Spokojny piątkowy wieczór. W samym centrum Szczecina nagle zapada się parking niedawno wzniesionego biurowca. Katastrofa budowlana odsłania nieznane podziemia, a w nich, stojący tu od końca wojny, wrak niemieckiej wojskowej ciężarówki. Za podziurawioną kulami szybą szoferki tkwi trup kierowcy. Na pace samochodu leży skrzynia. Ten ładunek sprawia, że spokojne życie kilku osób wywraca się do góry nogami. Architekt, który musiał się tutaj znaleźć z racji pełnionej funkcji, dziennikarka, która zostaje po godzinach w redakcji, mimowolnie stała się uczestniczką wydarzeń oraz potomek starej pomorskiej rodziny, który na wieść o katastrofie przybywa do miasta swoich przodków – wszyscy wpadają w wir nieprawdopodobnej historii. Ich losy łączy niewinna początkowo misja odkrycia tożsamości nieboszczyka. Okoliczności zaczynają się jednak komplikować, mnożą się pytania. Wszyscy troje poszukują odpowiedzi, a to zmusza ich do zagłębienia się w trudnej i pogmatwanej historii miasta i do rekonstrukcji okruchów wydarzeń sprzed wieków. W lochach wkrótce znajdzie się kolejny nieboszczyk. Tym samym sprawy przybiorą znacznie poważniejszy obrót. Na scenie pojawią się tajemniczy prześladowcy, a w tle nazistowska tajemnice, w którą zamieszany był Werwolf.” (opis z okładki)

Serdecznie zapraszamy po tę i inne książki z serii Leszka Hermana. Pozdrawiam! A.S.